Zobacz Halloweenowy opening Simpsonów w reżyserii Guillermo del Toro

Seriale 04.10.2013
Zobacz Halloweenowy opening Simpsonów w reżyserii Guillermo del Toro

Zobacz Halloweenowy opening Simpsonów w reżyserii Guillermo del Toro

Każdego roku twórcy Simpsonów przygotowują odcinek specjalny z okazji Halloween – “Treehouse of Horror”. Niemal na miesiąc przed dniem, w którym obchodzony jest ten zwyczaj, udostępniony został opening najnowszego epizodu, którego reżyserem jest Guillermo del Toro. 

Opening trwa niemal trzy minuty i po brzegi wypełniony jest aluzjami i gagami nawiązującymi do popularnych horrorów i ich twórców. Hellboy, Blade, Godzilla, Upiór z raju, Labirynt Fauna, Frankenstein, Cthulhu, Freaks a nawet Hypnotoad – to jedynie niewielki wycinek motywów, które się w nim przewijają. Wprawne oko znajdzie w nim również między innymi Stephena Kinga, Edgara Allana Poe czy Alfreda Hitchcocka. Ogromna liczba odniesień okraszona simpsonowskim poczuciem humoru sprawiają, że opening aż chce się oglądać po raz kolejny, żeby rozpoznać ich jak najwięcej.

Pierwszy odcinek “Treehouse of Horror” ukazał się 25 października 1990 roku. Bart i Lisa opowiadali sobie w nim straszne historie, siedząc w domku na drzewie. Był to zaraz ostatni epizod wykorzystujący motyw owego domku, który dał nazwę cyklowi. Każdy odcinek składa się z trzech krótkich, niezależnych opowiastek utrzymanych w konwencji horroru. Dotychczas ukazało się 24 części “Treehouse of Horror”, najnowsza, dwudziesta piąta, swoją premierę będzie miała za dwa dni, 6 października.

Teksty, które musisz przeczytać:

Homer Simpson już wie, dlaczego nie głosować na Trumpa

Animowany serial „Simpsonowie” od dawna jest znany ze swojej satyry politycznej i umiejętności przewidywania pewnych wydarzeń. Nowy klip ze zbliżającego się odcinka halloweenowego pokazuje Homera Simpsona, który rozważa zagłosowanie na Donalda Trumpa, ale na końcu wieszczy jego porażkę. Dlaczego i czy ta przepowiednia też się sprawdzi?

News/Seriale 13.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Zobacz Halloweenowy opening Simpsonów w reżyserii Guillermo del Toro”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...