Gangsterski Peaky Blinders dołącza do ramówki BBC Two

Seriale 06.09.2013
Gangsterski Peaky Blinders dołącza do ramówki BBC Two

Gangsterski Peaky Blinders dołącza do ramówki BBC Two

Fabuła serialu będzie koncentrować się na losach brytyjskiej rodziny Shelby aka „Peaky Blinders”, której sposobem na życie jest szeroko rozumiana „gangsterka”. Akcja będzie mieć miejsce w Birmingham (drugim co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii), po zakończeniu I wojny światowej, kiedy komuniści szykują się do rewolucji w całej Europie, a szajki brytyjskich kryminalistów walczą o przetrwanie.

Gang „Peaky Blinders” (nazwa pochodzi od ukrytych żyletek w kaszkietach) jest prowadzony przez bezwzględnego Tommy’ego Shelby (Cillian Murphy). Nieuchwytnemu kryminaliście, tym razem stanie na drodze szef policji C. I. Campbell (Sam Neill) – sprowadzony z Belfastu specjalnie po to, żeby zająć się rodziną Shelby.

Serial będzie sześcio odcinkową opowieścią stworzoną przez Stevena Knighta (Dirty Pretty Things, Eastern Promises). Premiera 12 września na antenie BBC Two. Przypomnijmy, że z serii „gansgterka i prohibicja” mamy już Boardwalk Empire od HBO oraz planowany grudzień serial Mob City ze stajni TNT.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Opowieść wigilijna” jest jak Teatr Telewizji z wysokim budżetem. Nie liczcie na ciepłą, znaną opowieść, bo zmian jest tu mnóstwo

„Opowieść wigilijna” to historia doskonale znana i powtarzana niemal w każde Święta. Dlatego twórcy nowego miniserialu dostępnego w Polsce na HBO i HBO GO postanowili znacząco odświeżyć i przemeblować tę opowieść. Serca Stevena Knighta, Toma Hardy’ego i Ridleya Scotta były we właściwym miejscu, ale zabrakło kogoś, kto powiedziałby stop.

Recenzja/Seriale 30.12.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...