Two Steps From Hell – nawet nie wiecie, że znacie!

Film 23.08.2013
Two Steps From Hell – nawet nie wiecie, że znacie!

Two Steps From Hell – nawet nie wiecie, że znacie!

Jak myślicie, co mają ze sobą wspólnego Mass Effect 3, “Doktor Who”, “Mroczny Rycerz”, filmowy “Star Trek”, mistrzostwa Euro 2012, i ostatnie części Harry’ego Pottera? Cztery krótkie słowa – Two Steps From Hell. Wytwórnia tworząca najbardziej epicką muzykę “trailerową”, którą słyszycie już niemal wszędzie!

TSFH-logoTwo Steps From Hell powstało w 2006 roku w Santa Monica, w Kalifornii. Ich muzyka to przede wszystkim orkiestry i chóry z potężnym ładunkiem energii, mocy, może nawet trochę pompatyczności. Muzyka ta ma na celu wzmacniać przekaz obrazu swoją mocą, i zachęcić nas do późniejszego obejrzenia. Jest wykorzystywana w samych trailerach filmów, ostatnio częściej też gier komputerowych. Nie ma mowy byście nie spotkali się z ich twórczością, chyba że ostatnią dekadę spędziliście na Księżycu.

Autorami muzyki są dwaj kompozytorzy: Thomas Bergersen oraz Nick Phoenix. Pierwszy urodzony w Norwegii, drugi w Anglii. Panowie poznali się pracując wspólnie w Los Angeles. Muzyka Two Steps From Hell stała się niesamowicie popularna głownie dzięki piractwu sieciowemu, chociaż nie wydano ani jednego krążka. Niepublicznie wydano około dwudziestu tematycznych składanek kompozycji wytwórni, które potem krążyły po sieci.

Dopiero w 2010 – po wielu naciskach fanów wytwórni – do regularnej sprzedaży trafił pierwszy album z kompozycjami wytwórni zatytułowany “Invincible”, który zawierał najpopularniejsze utwory skomponowane jeszcze od 2006. Słuchając tej muzyki naprawdę ciężko powstrzymać się od wrażenia “ej, ja to już gdzieś słyszałem!”.

Jak widać powyżej, portfolio na sam 2012 było przebogate, i nie są to byle jakie produkcje. Nie ma zatem mowy byście tej muzyki nie skojarzyli. Liczy się, że średnio co czwarty trailer filmowy zawiera w sobie muzykę autorstwa Two Steps From Hell. Mimo tego, że za oprawę muzyczną samego filmu odpowiada zupełnie inny producent, to nie jego muzyka nas zachęca do obejrzenia.

Mimo iż od takiej dawki emocji i potęgi tych orkiestr oraz chórów potrafi nawet rozboleć głowa, to zdecydowanie wam radzę posłuchać Two Steps From Hell chociaż jeden raz. Chociaż jeden album. Żebyście wiedzieli, komu zawdzięczacie przy niemal każdym zwiastunie uczucie “ej, chcę to zobaczyć!”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tak wyglądaliby animowani „X-Meni”, gdyby serial powstawał dzisiaj. Disney+ prezentuje odpicowane trailery starszych produkcji

Jak wyglądałby zwiastun „Kochanego Chrabąszcza”, gdyby film powstał dzisiaj w dobie popularności „Szybkich i wściekłych”? Jak prezentowałby się trailer animowanych „X-Menów”, gdyby serial miał pojawić się w czasach największej świetności adaptacji komiksów Marvela? Seria „Unofficial Official Trailer”, która właśnie rozpoczęła się na youtube’owym kanale Disney+ odpowiada na te i więcej podobnych pytań.

Artykuł/VOD 28.10.2020

Dołącz do dyskusji (1)

2 odpowiedzi na “Two Steps From Hell – nawet nie wiecie, że znacie!”

  1. Dobry odkop nie jest zły. Równie powszechne jest Audiomachine, czasem można usłyszeć Immediate Music, a w starszych trailerach usłyszymy X-Ray Dog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...