“Siberia” – telewizyjna incepcja

Seriale 22.08.2013
“Siberia” – telewizyjna incepcja

“Siberia” – telewizyjna incepcja

“Siberia” to dziwaczne połączenie pseudo reality show, filmów a’la “Paranormal Activity” i wszelkich mockumentary. Ogląda się to całkiem przyjemnie, ale w głowie powstaje pytanie o to, jaki kolejny format wymyśli telewizja, by trafić do ludzi. 

“Siberia” to emitowany w poniedziałki w NBC udawany reality show. Pamiętacie “Ryzykantów”, lata temu emitowanych w polskiej telewizji? W “Ryzykantach” grupa śmiałków rzucana została w egzotyczne miejsce i musiała radzić sobie z przyrodą i przetrwaniem, do tego eliminując się nawzajem i kręcąc “setki” jak w Wielkim Bracie.

“Ryzykanci”, a także wiele innych podobnych show łączyło podglądactwo z wrażeniem przeżywania niebezpiecznej przygody i chyba to stanowiło o sukcesie formatu w swoim czasie. “Siberia” opiera się na tym pomyśle – oto szesnastu uczestników zostaje wywieziona na Syberię, do odtworzonej osady, która została opuszczona w tajemnicznych okolicznościach w 1908 roku.

26-siberia

Śmiałkowie muszą przetrwać do końca syberyjskiej, okrutnej zimy, a kto przetrwa, dostanie część z pół miliona dolarów. Od “Ryzykantów” grę na syberii różni to, że “Siberia” nie ma żadnych zasad. Nie ma eliminacji, wsparcia w postaci ekipy medycznej, a kto chce zrezygnować, musi wejść w odpowiedni obszar, za którym nie ma już powrotu, i wcisnąć czerwony guzik.

Tylko, że gra szybko zaczyna wymykać się spod kontroli, a w syberyjskiej dżungli zaczynają dziać się dziwne rzeczy…

siberia

“Siberia” jest dziwna. Mockumentary o reality show – samo w sobie to jest już “incepcją” godno najtęższych, telewizyjnych umysłów. Twórcy mieszają prawdziwe fakty, jak ten o meteorze, który spadł na Tunguskę w 1908 roku, z kompletnie abstrakcyjnymi, niewyjaśnionymi zjawiskami, prawdopodobnie też duchami, a okraszają to wszystko tym, co najbardziej krwiste w telewizji – mocjami, intrygami i uwielbieniem do podglądania.

Ciężko ocenić “Siberię”, bo to show pełen kontrastów, trzymający jednak w napięciu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do ““Siberia” – telewizyjna incepcja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...