Nowy trailer sequela “300” robi wrażenie

Film 19.08.2013
Nowy trailer sequela “300” robi wrażenie

Nowy trailer sequela “300” robi wrażenie

Prawie dokładnie dwa miesiące po tym, jak Warner Bros udostępnił pierwszy oficjalny trailer “300: Rise of an Empire”, w sieci pojawił się drugi, trwający niespełna minutę. Sześćdziesiąt sekund wystarczyło, żeby upchnąć w nim sporo soczystych scen. 

Sequel “300”, przeboju z 2006 roku na ekrany kin ma trafić w marcu 2014 roku. “Rise of an Empire” oparty jest na komiksie Franka Millera “Xerxes”. Po zwycięstwie nad Leonidasem w Termopilach, perska armia rusza na podbój Aten. Ich obroną ma dowodzić Temistokles, który chce zjednoczyć greckie wojska, by dać odpór siłom Kserksesa. Tym razem walka rozgrywać się będzie nie tylko na lądzie, ale i na morzu – mściwa przywódczyni perskiej marynarki Artemida chce obrócić w pył każdy grecki okręt, który stanie jej na drodze.

W filmie zobaczymy Sullivana Stapletona w roli Temistoklesa, Evę Green jako Artemidę i Rodrigo Santoro, który wcieli się w Kserksesa. Ponadto w obsadzie znajdują się m.in. Callan Mulvey, Lena Headey, Andrew Pleavin i Yigar Naor. “300: Rise of an Empire” wyreżyseruje Naom Murro, a za scenariusz odpowiedzialni są Kurt Johnstad i Zack Snyder.

300: BATTLE OF ARTEMESIUM

Pierwsza część, “300”, opowiada o legendarnej bitwie pod Termopilami, która rozegrała się w 480 roku p.n.e. Trzystu Spartan, dowodzonych przez nieustraszonego króla Leonidasa stoczyło heroiczną walkę z ogromną armią Persów, na czele której stał Kserkses. Choć bitwa zakończyła się klęską obrońców, ich poświęcenie dało Grekom czas na zorganizowanie wojsk, dzięki czemu jeszcze w tym samym roku, w bitwie pod Salaminą, siły najeźdźców zostały odparte i rozbite. Utrzymany w komiksowej stylistyce film zebrał bardzo pochlebne recenzje i zdobył nagrody m.in. za efekty specjalne, sceny walk i reżyserię. Online możecie obejrzeć go w wypożyczalni Cyfrowego Polsatu.

Tagi: ,

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Nowy trailer sequela “300” robi wrażenie”

  1. “Choć bitwa zakończyła się klęską obrońców, ich poświęcenie dało Grekom czas na zorganizowanie wojsk, dzięki czemu jeszcze w tym samym roku, w bitwie pod Salaminą, siły najeźdźców zostały odparte i rozbite.”

    Sparta walczyła na lądzie, a Ateny na morzu. Kiedy Spartanie polegli pod Termopilami flota ateńska wycofała się do cieśniny i sytuacja była bardzo podobna do tej w wąwozie Termopile – Persowie nie mogli wykorzystać przewagi liczebnej. Wprawdzie dzięki fortelowi tę bitwę morską wygrali Grecy daleko było od rozbicia Persów (zniszczono tylko 1/6 perskiej floty). Podstawowa prawda jest taka, że Spartanie nie walczyli pod Salaminą – oni byli najlepsi na lądzie, a Ateńczycy na morzu i taki był podział. Kobietą admirałem to była Artemizja królowa Halikarnasu, czyli jednego z greckich miast (http://pl.wikipedia.org/wiki/Artemizja_(kr%C3%B3lowa)), bo po stronie Persów walczyło wielu Greków (np. Macedończycy).

    O rozbiciu sił perskich można mówić dopiero pod Platejami i tam walczyli Spartanie. Ciekawa jest historia jednego Spartanina, który został w walce oślepiony pod Termopilami i wrócił do Sparty, tam okrzyknięto go tchórzem, bo nie został ze swoimi by zginąć. Rok później walczył pod Platejami i wykazywał się wielką odwagą, ale zarzucano mu zbytnią brawurę. Jeżeli autorzy filmu chcieli kontynuować historię Spartan to powinni zająć się Platejami, bo pod Salaminą walczyli Ateńczycy. Spartanie zaczęli walczyć na wodzie dopiero wiek później podczas wojen peloponeskich, kiedy to walczyli z byłym sojusznikiem Atenami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...