Soundtrack z Mad Men – najbardziej kompletna playlista na Spotify

Muzyka 15.04.2013
Soundtrack z Mad Men – najbardziej kompletna playlista na Spotify

Soundtrack z Mad Men – najbardziej kompletna playlista na Spotify

Szósty sezon Mad Men będzie towarzyszył nam jeszcze przez kilka tygodni, natomiast zgodnie z Waszymi sugestiami, przygotowaliśmy nowy serialowy soundtrack. 

Po rock’n’rollowych i rockowych playlistach z Californication i Supernatural, za sprawą Mad Men cofamy się trochę w czasy prawdziwej klasyki. Wszystko za sprawą serialu, którego akcja rozgrywa się w latach 60-ych XX wieku, a twórcy starali się dopasować stylistyką. Nie brakuje zatem soulu, bluesa, jazzu i największych przebojów z czasów powojennej Ameryki i towarzyszących jej powoli przemian.

Na Spotify można znaleźć wiele playlist ze znanych seriali, choć nie wszystkie wiernie oddają to, co rzeczywiście znalazło się na ścieżce dźwiękowej, inne z kolei pomijają istotne utwory. Z radością komunikuję, że Mad Men jest najbardziej kompletną playlistą z tego serialu, jaka znalazła się w ramach popularnej usługi. Uwzględniono wszystkie utwory, które pojawiały się aż do końca piątego sezonu.

To jednak nie koniec, dla fanów serialu ze zwariowanego świata reklamy rodem, w playliście zawarłem również dodatkowe 33 utwory z płyty “Mad Men: A musical companion”, która swego czasu dobrze sprzedawała się w Stanach Zjednoczonych. Częstym błędem jest określanie jej jako soundtracku z serialu. Otóż zawarta tam muzyka jest inspirowana klimatem i stylistyką telewizyjnego show AMC, ale zawarte tam utwory nie pojawiły się na ekranie. Tym niemniej, wydaje mi się, że są ważnym elementem całej playlisty.

W cyklu “serialowe soundtracki” mogliście posłuchać już między innymi Suits, Supernatural i Californication. Po raz kolejny zachęcamy do wypisywania swoich propozycji seriali, których playlisty chcielibyście znaleźć na łamach sPlay.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Soundtrack z Mad Men – najbardziej kompletna playlista na Spotify”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...