Pojedynek z kelnerami o odległy awans do MŚ. Gdzie oglądać Polska – San Marino?

TV 26.03.2013
Pojedynek z kelnerami o odległy awans do MŚ. Gdzie oglądać Polska – San Marino?

Pojedynek z kelnerami o odległy awans do MŚ. Gdzie oglądać Polska – San Marino?

Powiedzenie grali jak nigdy, przegrali jak zawsze w kontekście piątkowej tragikomedii jest wyjątkowo aktualne. Lista zażaleń jest obszerna, niemniej w ruch znów idą rozpiski, symulacje i wyższa matematyka, mająca nam zapewnić awans do Mistrzostw Świata. Dzisiejszy mecz, to kolejna „walka o życie” z przeciwnikiem, który funkcjonuje w granicach piłkarskich rekordów. Tych niechlubnych, na nasze szczęście.

Jak zawsze zawiedli również w grze, nie mając na nią specjalnego pomysłu i tradycyjnie koncentrując większość ofensywy na osobie naczelnego strzelca Bundesligi. Serwowanie krytyki w wypadku rodzimej reprezentacji nie jest specjalnie trudne. Stanowi to już chyba nieodłączny element polskiej, futbolowej rzeczywistości, w której nawet najostrzejsze epitety nie są w stanie odzwierciedlić nastroju panującego wśród kibiców.

Ukraina miała być kolejnym rywalem „do przejścia” w drodze po brazylijski mundial. Nie pomógł fakt rozgrywania meczu na aktualnej, piłkarskiej mekce – Stadionie Narodowym. Nie pomogła motywacja uwarunkowana dość „nieciekawą” sytuacją w grupie. Awans więc leży nie tyle w potencjale kadry i ewentualnym przebłysku geniuszu Fornalika, a zależny jest od wyniku pojedynków grupowych rywali.

San Marino. „Chłopiec do bicia”, gwarantowane trzy punkty i kopalnia przaśnego humoru. Potencjał rywali dosadnie określa Wikipiedia:

Za najlepszy występ reprezentacji uznaje się spotkanie z Turcją w eliminacjach do Mistrzostw Świata 1994, zakończone bezbramkowym remisem. Piłkarze San Marino byli tak szczęśliwi z tego wyniku, że postanowili zamówić sobie koszulki z napisem „0:0” aby upamiętnić to wydarzenie. W owych koszulkach drużyna grała przez kilka następnych spotkań.

Dzisiejsze spotkanie to niewątpliwe przetasowanie w rodzimym składzie, który ma nie tyle zdobyć komplet punktów, a uczynić to z kilkoma bramkami przewagi. [Opcjonalnie, wbrew rozsądkowi i patriotycznemu duchowi możecie postawić na San Marino u bukmacherów – sowicie wynagrodzą każdą zainwestowaną złotówkę] .

Spotkania będą transmitowane w telewizji i Sieci (transmisja od 20:40)

  • TVP 1  – początek studia: 20:25
  • TVP Sport – początek studia: 19:35
  • Strona TVP Sport – początek studia: 19:35
  • Polsat Sport/ Polsat Sport HD – początek studia: 18:30

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...