Półmetek 1/8 finałów Ligi Mistrzów – gdzie obejrzeć?

TV 06.03.2013
Półmetek 1/8 finałów Ligi Mistrzów – gdzie obejrzeć?

Półmetek 1/8 finałów Ligi Mistrzów – gdzie obejrzeć?

Po wczorajszych, nieco kontrowersyjnych rozstrzygnięciach, nadszedł czas na kolejne piłkarskie szachy. Zdecydowanie mniej prestiżowe pojedynki, ze skromniejszą dawką emocji, jednak mimo wszystko wartych uwagi (Becks w wyjściowym składzie PSG?).

W pierwszych pojedynkach dwumeczów Valencia – Paris Saint-German i Celtic Glasgow – Juventus Turyn  to goście okazali się stroną mającą więcej do powiedzenia. Udowodnił to zarówno napędzany mamoną katarskich szejków klub ze stolicy Francji i aktualnie liderująca w Serie A – Stara Dama. Wbrew utartym frazesom „kiedy piłka w grze”, czy tym o nieprzewidywalności futbolu – rezultaty dzisiejszych pojedynków nie powinny okazać się zaskakujące.

Paryżanie podejmują gości z Valencii z dwubramkową  zaliczką (1:2) z wyjazdu, ubożsi natomiast o siłę ognia i temperament Zlatana Ibrahimovica, który „odsiaduje” karę za czerwony kartonik z poprzedniego pojedynku. Dla zrównoważenia – Hiszpanie mają spore luki w środkowej obronie z powodu nieobecności Ricardo Costy i Adila Ramiego. Za podopiecznymi Carlo Ancelottiego przemawiają przede wszystkim statystyki, bo na pewno nie czyni tego nierówna gra na ligowym podwórku (Grzegorz Krychowiak lubi to). W rozgrywkach europejskich PSG jest dość ustabilizowane i zmotywowane, co dobitnie podkreślił po ostatniej porażce dyrektor sportowy – Leonardo.

Zdecydowanie najmniej emocjonującym spotkaniem jest to rozgrywane w Turynie, gdzie jedyną stawką pojedynku jest honor gości z Glasgow. The Bhoys udowodnili (z odrobiną szczęścia), że potrafią grać z lepiej usposobionym rywalem (Barcelona?), jednak obecna różnica bramkowa (3 stracone gole u siebie) jest zbyt wielka, aby mieć jakiekolwiek szanse na wyeliminowanie pupili Antonio Conte.

Oba spotkania będą transmitowane w telewizji:

PSG – Valencia CF:

  • nPremium (HD) – początek studia: godz. 20.00 (goście: Paweł Wojtala, Radosław Gilewicz, Michał Pol, prowadzący: Piotr Salak), początek meczu: godz. 20:40, komentują: Adam Marchliński, Stefan Białas
  • TVP 1 – początek studia: godz. 20.20, początek meczu: godz. 20:40
  • Strona sport.tvp.pl – darmowa transmisja, początek: godz. 20:40

Juventus Turyn – Celtic Glasgow:

  • nSport (HD) – początek meczu: 20:40, komentują: Tomasz Dryła,  Maciej Terlecki

Dla skrupulatnie śledzących każdą ofensywną akcję na boisku, alternatywą jest również Multiliga Mistrzów w nPremium 3 (HD). Płatnym ‘sieciowym’ odpowiednikiem jest serwis Onetu, który nie udźwignął ciężaru wczorajszych spotkań. Portal bije się w pierś, oferując stosowną rekompensatę. W każdym razie wstęp na pojedyncze spotkanie kosztuje 5 zł, zaś obejrzenie kompletu to wydatek rzędu 9 zł.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...