Wielki powrót najbardziej nieporadnego podrywacza w historii gier

Uncategorized 19.02.2013
Wielki powrót najbardziej nieporadnego podrywacza w historii gier

Wielki powrót najbardziej nieporadnego podrywacza w historii gier

…i to w swojej najlepszej grze, od teraz na GOG.com! Stary dobry Larry wyrusza w morską podróż, by – oczywiście – dobrać się do jak największej ilości towarzyszących mu tam ponętnych biustów ślicznie narysowanych pań.

Gry opatrzone imieniem Larry ostatnimi laty zakrawają na żart (i to kiepski) wraz ze wszystkimi trójwymiarowymi odsłonami, ale wierzcie mi – podstarzały, operujący w dwóch wymiarach casanova, Larry Laffer, nie stracił nic ze swojego entuzjazmu i bezczelności. Tym razem, w grze Leisure Suit Larry: Love for Sail, towarzyszymy mu w pełnym wrażeń rejsie, gdzie głównym celem jest serce (oraz tak zwane drugorzędne cechy płciowe) wyjątkowo seksownej pani kapitan. Na luksusowym statku kręci się jednak o wiele więcej hojnie obdarzonych przez projektantów pań – i rzecz jasna, dzięki sprytowi i przebiegłości trzeba będzie zaciągnąć je do łóżka, albo przynajmniej sprowokować do pozbycia się odzienia.

Każdy, kto zetknął się z postacią Larry-ego, doskonale wie, czego się może spodziewać po dobrej grze z jego udziałem – mało subtelnych aluzji seksualnych, slapstickowego humoru, ciętych dialogów i klasycznego, właściwego przybudówkom interfejsu, tutaj w oldskulowym point-n-clickowym wydaniu. I o ile nowe gry z Larrym (albo właściwie jego krewniakami) są przekombinowane i zwyczajnie niegrywalne, a starsze tytuły mogą odrzucać swoim archaizmem (w dobie prężnego rynku gier indie, nie tyle graficznym, co związanym z samą mechaniką i gameplayem), tak Love for Sail trafia w ten idealny punkt, gdzie rozgrywka jest satysfakcjonująca i grywalna dla przeciętnego, otwartego na starsze pozycje gracza, a z drugiej strony, ma w sobie ten posmak obcowania z klasyczną i sztandarową pozycją gatunku.

Leisure Suit Larry: Love for Sail może być wasze za $9.99 i jest to dobra cena za działającą na nowych komputerach kopię tej gry, bowiem zapewni wam kilka długich godzin naprawdę dobrej zabawy, skrzącej się humorem i wywołującej rumieńce na policzkach bardziej wstydliwych graczy.

Jeśli jednak to dla was za mało, ewentualnie gra z 1996 roku daje zdecydowanie za mało punktów do hipsterki, na GOG. com znajdzie się coś bardziej harkorowego – a mianowicie kolekcja poprzednich części cyklu o Larrym Lafferze (konkretnie 1-6, ale uwaga: część 4. nie istnieje…). Jeśli kręci was wpisywanie tekstowych komend czy wyobrażanie sobie, że ten zbitek pikseli przed waszymi oczami to tak naprawdę seksowna kobieta, a kilku-kolorowa paleta kolorów pobudza waszą wyobraźnię, to jest to zdecydowanie paczka przeznaczona dla was. A przy okazji niezły kawał historii przygodówek i gier komputerowych w ogóle, dokumentujący to, jak zmieniała się grafika czy gameplay.

Paczuszka również kosztuje $9,99 i jest zdecydowanie obowiązkową pozycją dla fanów łysiejącego podrywacza. Nie wspominając oczywiście o części siódmej, Love for Sail, która powinna spodobać się w zasadzie wszystkim fanom klasycznych gier przygodowych ze szczyptą humoru. Zatem pozostaje tylko zaczesać łysinkę, zakasać rękawy, rozpiąć guziki w koszuli i nastawić się na wielki masowy podryw oraz masę wrażeń, których z Larrym na pewno nie zabraknie.

Tagi: , ,

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...