Alior Bank wchodzi w e-sport. Zaprezentuje kartę płatniczą z gry League of Legends

News/Bankowość 05.05.2020
Alior Bank wchodzi w e-sport. Zaprezentuje kartę płatniczą z gry League of Legends

Alior Bank wchodzi w e-sport. Zaprezentuje kartę płatniczą z gry League of Legends

Chociaż w marcu Alior Bank jeszcze tego nie potwierdzał, to teraz jest już pewne: za chwilę poznamy nową ofertę, przygotowaną specjalnie dla graczy e-sportowych.

Informacje publikowane w kanałach social media Alior Banku nie pozostawiają cienia wątpliwości: za chwilę poznamy szczegóły specjalnej oferty dla zaangażowanych w e-sport. Chodzi o nowe konto osobiste, powiązane z kartą płatniczą – z wizerunkiem postaci z gry League of Legends. W efekcie podjętej współpracy między Alior Bankiem Mastercard i Riot Games gracze e-sportowi będą mieli możliwość zbierania punktów za transakcje płatnicze.

Co ma wspólnego Alior Bank ze światem e-sportu? Już wkrótce przekonacie się, że całkiem sporo.🎩W połowie maja…

Opublikowany przez Alior Bank SA Wtorek, 5 maja 2020

Alior Bank z League of Legends

W ofercie, specjalnie nakreślonej pod e-sportowców, mają znaleźć się też inne mechanizmy ułatwiające rozgrywkę, jak możliwość płatności za itemy dostępne w grach sieciowych. Szczegóły zaangażowania Alior Banku w e-sport mamy poznać za kilka dni. Ale już teraz bank zachęca do wejścia do gry League of Legends hasłem „Let’s play”.

Alior Bank wchodząc w świat e-sportu nieprzypadkowo wybrał League of Legends. To klasyk sieciowej gry komputerowej z gatunku multiplayer online battle arena. Jej pierwsze wydanie miało miejsce pod koniec października 2009 r. 15 lipca 2013 r. uznano ją w Stanach Zjednoczonych za pełnoprawną dyscyplinę sportową. W 2016 r. tylko w ciągu jednego miesiąca League of Legends koncentrowała uwagę nawet 100 mln graczy.

Dołącz do dyskusji