Wysyp nowości od Nokii. Prawdziwe 5G, tanie telefony i… usługa globalnego roamingu

News/Sprzęt 19.03.2020
Wysyp nowości od Nokii. Prawdziwe 5G, tanie telefony i… usługa globalnego roamingu

Wysyp nowości od Nokii. Prawdziwe 5G, tanie telefony i… usługa globalnego roamingu

HMD licencjonujący markę Nokia właśnie zakończył transmisję z wirtualnej konferencji prezentującej swoje nowe produkty i usługi. Tak, usługi. Bo poza telefonami Nokia 8.3 5G, Nokia 5.3, Nokia 1.3 i Nokia 5310 pokazano nam… kartę SIM.

Jak się wyróżnić z tłumu ambitnych producentów telefonów komórkowych? HMD po raz kolejny zamierza wykorzystać swoje partnerstwo z Nokią i po raz wtóry korzysta z czegoś więcej niż tylko samej marki. A konkretniej z jej niesłychanej wiedzy na temat łączności komórkowej, wszak ta właściwa Nokia do dziś jest jednym z liderów rynku telefonii komórkowej.

Nokia 8.3 5G. Czyli pierwszy na rynku telefon z pełną obsługą sieci 5G.

nokia hmd 5g

Nokia 8.3 5G to telefon, który ma działać szybko zawsze. Niezależnie od tego, z jakim operatorem jesteśmy w danej chwili połączeni i w jakim miejscu na ziemi. Urządzenie ma obsługiwać, jako pierwsze na świecie, wszystkie odmiany 5G na wszystkich częstotliwościach, jakie są wprowadzane na świecie. A konkretniej ponad 40 różnych częstotliwości, za sprawą modułu Qualcomm 5G RF Front end.

5G to jednak nie wszystko. Do zakupu nowego telefonu marki Nokia ma przekonać nas też poczwórny aparat z optyką sygnowaną przez firmę Zeiss. Wyposażono go między innymi w funkcję Zeiss Cinema, która podobno pozwoli uchwycić ładne zdjęcie nawet w wyjątkowo słabym świetle, a system dźwięku Ozo ma zapewnić bardzo realistyczny dźwięk na nagraniach. Aparat może rejestrować wideo w 4K, w tym w proporcjach 21:9 oraz w formacie LOG. Główna jednostka pracuje z 64-megapikselową dokładnością, szerokokątna z 12-megapikselową, makro i czujnik głębi z 2-megapikselową. Z przodu znajduje się 24-megapikselowy aparat do autoportretów.

Nokia 8.3 5G będzie też jednym z pierwszych telefonów bazujących na jednostce Qualcomm Snapdragon 765G. Układ ma zapewnić nie tylko stosowną wydajność, ale i czas pracy wynoszący cały dzień (to cytat od przedstawiciela firmy Qualcomm) bez ładowania akumulatora (pojemność 4500 mAh). Wyświetlacz telefonu ma przekątną 6,81 cala, a czytnik linii papilarnych wbudowany jest w przycisk zasilania telefonu.

Nokia 8.3 5G ma kosztować 2,9 tys. zł za wersję z 6 GB RAM i 128 GB pamięci.

Na półce niżej znajdziemy telefon Nokia 5.3. Kusić nas ma aparatem.

nokia hmd 5g

Najciekawszymi elementami w nowej Nokii wydają się poczwórny aparat oraz nowiutki procesor Snapdragon 665. Powinna nam też bardzo przypaść do gustu obietnica dwudniowej pracy na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 4000 mAh. Obiektywy szerokokątny (5 mpix) i makro (2 mpix) pomogą z bliskimi ujęciami oraz szerokimi panoramami. Pozostałe to 13-megapikselowy główny i 2-megapikselowy czujnik głębi. Wyświetlacz o przekątnej 6,55 cala powinien zapewnić wygodę i komfort w przeglądaniu zdjęć.

Telefon pracuje pod kontrolą Androida 10 i oferuje dedykowany przycisk do obsługi Asystenta Google. Jego wyświetlacz ma u góry małe wcięcie, w którym znajduje się aparat do zdjęć portretowych. Za wydajność odpowiada Snapdragon 665 z 4 GB RAM i 64 GB pamięci.

Cena: 950 zł

Tania, ale szybka Nokia 1.3.

nokia hmd 5g

Najtańszy w ofercie telefon firmy HMD teraz oferowany jest w odświeżonej wersji, z Androidem 10 Go na pokładzie, a także wyświetlaczem HD+ o przekątnej 5,71 cala. Kosztująca 400 zł Nokia 1.3 jest wyposażona w prosty procesor Snapdragon 250, ale mimo tego ma sobie ponoć świetnie poradzić z odchudzonymi w ramach Androida Go aplikacjami. W urządzeniu znajdziemy też złącza microUSB i audio jack, a także 8-megapikselowy aparat.

Nokia 5310 inspirowana modelem z 2007 r.

nokia hmd 5g

Ostatni z nowych telefonów to propozycja dla tych bardziej sentymentalnych z nas. Wyglądem nawiązuje bowiem do Nokii 5310 sprzed ponad dekady. Urządzenie obsługuje tylko sieć 2G i pracuje pod kontrolą systemu Nokia Series 30+ – lista zgodnych z nim aplikacji będzie więc bardzo ograniczona. Telefon ten jednak ma oferować 30 dni bez ładowarki w trybie czuwania, odtwarzacz plików MP3 i wbudowane radio FM. A wszystko to za 200 zł.

One more thing. HMD ogłosił uruchomienie usługi roamingu danych dla swoich klientów.

Płatna usługa HMD Connect global data roaming ma nam umożliwić korzystanie z danych podczas dalekich podróży. Aplikacja HMD Connect pozwoli na kontrolę planu abonamentowego i zwiększenie pakietu danych w razie potrzeby.

Usługa ruszy w wersji testowej za pośrednictwem HMDConnect.com, zapewniając roaming danych w ponad 120 krajach. Po rejestracji za pośrednictwem aplikacji użytkownik otrzyma kartę SIM na wskazany przez siebie adres i już będzie mógł cieszyć się wybranym pakietem danych. Rozwiązania technologiczne zostały zaprojektowane wraz z partnerem Greenwave Systems. Ceny jeszcze nie są znane.

Dołącz do dyskusji

Advertisement