Uważaj na żart, który wrócił na Facebooka. Dostaniesz bana za wykadrowanie tego zdjęcia

News/Social media 12.03.2020
Uważaj na żart, który wrócił na Facebooka. Dostaniesz bana za wykadrowanie tego zdjęcia

Uważaj na żart, który wrócił na Facebooka. Dostaniesz bana za wykadrowanie tego zdjęcia

Znajomy przesyła zrzut ekranu z wyglądającym niewinnie wakacyjnym zdjęciem przez Messengera i prosi o jego wykadrowanie. Za spełnienie tego niewinnego życzenia możemy dostać 3 dni blokady na publikowanie postów na Facebooku i pisanie wiadomości w jego komunikatorze. 

Jak bumerang wraca głupi Facebookowy żart, który krąży w internecie od co najmniej kilku lat.

Łańcuszek blokujący Messengera na trzy dni

Na pierwszy rzut oka na zdjęciu nie ma nic podejrzanego, ot, zwykłe zdjęcie z wakacji nad morzem – jakiś mężczyzna stojący na plaży w nonszalanckiej pozie z butelką w dłoniach. Jednak to, co na fotografii najważniejsze, jest sprytnie ukryte przed okiem człowieka. Pod emotką z sercami miast oczu znajduje się para nagich dzieci w niedwuznacznej pozycji. Właśnie przez tę scenę zdjęcie to zostało dodane do repozytorium fotografii zakazanych.

Algorytmy Facebooka skanują przesyłane sobie przez Messengera wiadomości w poszukiwaniu treści zabronionych w tym – pornografii dziecięcej. Budowane przez lata bazy zdjęć i filmów pomagają szybciej wykryć tego typu materiały, zablokować ich rozprzestrzenianie, a także zwrócić ewentualnie uwagę odpowiednich służb na użytkownika.

Przymusowy odpoczynek od Facebooka i Messengera

Jeśli mamy znajomych o tak specyficznym poczuciu humoru i odeślemy ładnie wykadrowane felerne zdjęcie, na 72 godziny zostanie nam zablokowana możliwość publikowania postów na medium społecznościowy, do tego dojdzie także 3-dniowy ban na rozmowy na Messengerze.

Niedawno opublikowałeś coś, co narusza zasady Facebooka, więc tymczasowo zablokowano Ci możliwość korzystania z tej funkcji. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Centrum pomocy.

Aby uniknąć ponownego zablokowania, upewnij się, że przeczytałeś i zrozumiałeś Standardy społeczności Facebooka.

Blokada będzie aktywna przez 3 dni.

Jeśli uważasz, że nie jest to sprzeczne z naszymi Standardami społeczności, powiadom nas o tym.

Zwykle namawiam do pomocy znajomym, ale może raczej nie w tym wypadku. Nie kadrujcie im tego zdjęcia.

Dołącz do dyskusji