Wiemy już wszystko o Galaxy Buds+ – do sieci trafiła specyfikacja nowych bezprzewodowych słuchawek Samsunga

News/Sprzęt 05.02.2020
Wiemy już wszystko o Galaxy Buds+ – do sieci trafiła specyfikacja nowych bezprzewodowych słuchawek Samsunga

Wiemy już wszystko o Galaxy Buds+ – do sieci trafiła specyfikacja nowych bezprzewodowych słuchawek Samsunga

Samsung może w zasadzie odwołać swoją konferencję, bo chyba wszystkie nowości wyciekły do sieci przed premierą. Poznaliśmy już nawet pełną specyfikację słuchawek Galaxy Buds+, które zadebiutują razem ze smartfonami z rodziny Galaxy S20. Znamy też ich cenę.

Koreańska firma przygotowała na początek 2020 r. sporo nowości, ale raczej obejdzie się bez większych niespodzianek. Wiemy już, że następcami telefonów z rodziny Galaxy S10 będą smartfony Galaxy S20, Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra.

Oprócz tych trzech urządzeń do oferty marki Samsung dołączy też kolejny składany smartfon z elastycznym wyświetlaczem, czyli Galaxy Z Flip. Nie będzie to jednak następca modelu Galaxy Fold, tylko telefon „z klapką” i konkurent nowej Motoroli Razr.

Razem z nowymi telefonami zadebiutują bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds+.

O tym, że Samsung wprowadzi do oferty nowy zestaw słuchawkowy, dowiedzieliśmy się pod koniec stycznia. Teraz zaś już wiemy, jakie dokładnie parametry będzie miał model, który zastąpi w ofercie Galaxy Buds. Wymiary słuchawek Galaxy Buds+ będą przy tym identyczne, jak w przypadku poprzednika i wynoszą 17,5 x 19,2 x 22,5 mm.

Galaxy Buds+ będą za to trochę cięższe — jedna słuchawka waży 6,3 g w porównaniu do 5,6 g w poprzednim modelu. Zapewne wynika to z zastosowania większego akumulatora, czyli 85 mAh zamiast 58 mAh na każde ucho oraz 270 mAh zamiast 252 mAh w etui ładującym.

Galaxy Buds+ będą dzięki temu pracować niemal dwukrotnie dłużej na jednym ładowaniu.

Nowe słuchawki Samsunga mają odtwarzać dźwięk przez 11 godzin na jednym ładowaniu, a etui ma ten czas wydłużyć dwukrotnie do 22 godzin. W przypadku Galaxy Buds wynosi on odpowiednio 6 godzin i 11 godzin.

Jeśli chodzi o czas prowadzenia rozmów, to również w tym przypadku widać poprawę. Wynosił on w poprzednim modelu 5 godzin, co można było zwiększyć do 11 godzin poprzez ładowanie słuchawek z etui. Galaxy Buds+ pozwalają rozmawiać przez 7,5 godziny, a etui zapewni drugie tyle czasu.

W dodatku wystarczy 3 minuty ładowania słuchawek Galaxy Buds+ w etui, by odtwarzać muzykę przez godzinę. W poprzednim modelu, by odtwarzać muzykę przez 100 minut, trzeba było ładować słuchawki w etui przez kwadrans.

samsung galaxy buds plus specyfikacja
źródło: @evleaks

Co jeszcze warto wiedzieć o Galaxy Buds+?

W specyfikacji nowego zestawu Samsunga znalazła się informacja o wsparciu standardu Bluetooth 5 z możliwością łączenia słuchawek z wieloma urządzeniami jednocześnie. Zapewniają też izolację od dźwięków otoczenia, aczkolwiek bez aktywnej redukcji hałasu.

Dźwięk w Galaxy Buds+ wydobywa się z dwóch głośniczków (woofera i tweetera), a do tego dochodzi dodatkowy mikrofon zewnętrzny oprócz jednego zewnętrznego i jednego wewnętrznego. Odtwarzanie kontroluje się za pomocą TouchPada, który oficjalnie wspiera Spotify.

Nowe słuchawki współpracują z telefonami z systemem Android 5.0 (lub nowszym), ale wymagają też 1,5 GB pamięci operacyjnej. Co ciekawe, Galaxy Buds+ będą wspierały oficjalnie iPhone’y z systemem iOS 10 (lub nowszym), ale nowa aplikacja nie będzie dostępna na telefny starsze niż iPhone 7.

Galaxy Buds+ spełniają przy tym, podobnie jak poprzedni model, normę odporności IPX2. Zestaw dostępne będzie w kolorach czarnym, biały, niebieskim i czerwonym, podczas gdy zwykłe Galaxy Buds miały kolory czarny, biały, żółty i srebrny.

Ile kosztują bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds+?

Pierwsza generacja bezprzewodowych słuchawek Samsung Galaxy Buds została wyceniona przez Samsunga na 129 dol. Za nowy model trzeba zapłacić 149 dol. Nie wiemy co prawda, jaka będzie dokładnie cena w naszym kraju, ale można założyć, że trzeba będzie za nie zapłacić w Polsce ok. 750-800 zł.

Samsung ma mieć przy tym miłą niespodziankę dla osób, które zdecydują się na zakup smartfonów Galaxy S20 Plus i Galaxy S20 Ultra. Galaxy Buds+ mają być dorzucane do nich w ramach bonusu podczas przedsprzedaży bez dodatkowych opłat. Trzymamy kciuki, by ta promocja objęła również nasz kraj.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji