Oto zupełnie nowe logo Facebooka

Social media 04.11.2019
Oto zupełnie nowe logo Facebooka

Oto zupełnie nowe logo Facebooka

Facebook właśnie zaprezentował nowe logo. To wbrew pozorom ważna zmiana.

Dla przypomnienia – stare logo wyglądało tak:

Nowe logo wygląda tak:

Tak, to jest GIF, a nowe logo zmienia kolory. Nie oznacza to, że na stronie Facebooka będzie się mieniło wszystkimi kolorami tęczy. Chodzi o to, że Facebook przewidział scenariusze, w których logo będzie publikowane w innych kolorach niż niebieski i biały.

Na przykład w aplikacji Instagrama serwis zamierza wyświetlać fioletowawo, różowawo, żółte logo. Tak, żeby pasowało do logo Insta.

Nie chodzi tu jednak tylko o to, „żeby pasowało”. Facebook wprowadza tę zmianę, aby podkreślić, że taki Instagram jest w jego rękach. WhatsApp też.

Okazuje się bowiem, że wiele osób nie wie, że korzystając z Instagrama nadal korzystają z Facebooka. Niektórzy nawet w formie buntu odchodzą z Facebook Messengera i przerzucają się na WhatsAppa, uważając, że odcięli się od serwisu, który był na bakier z prywatnością.

Na mieście mówi się, że wprowadzenie nowego logo, zmiana jego kolorów i ekspozycja we wszystkich aplikacjach mają sprawić, że od Facebooka odczepią się w końcu urzędnicy i politycy, a Mark Zuckerberg nie będzie musiał występować już przed senatem i będzie mógł się zająć tym, co roboty lubią robić najbardziej – przejmowaniem kontroli nad światem.

Dołącz do dyskusji