Carrefour chce ominąć zakaz handlu w niedzielę i uruchamia dostawy z e-sklepu na terenie całego kraju

News/Technologie 08.10.2019
Carrefour chce ominąć zakaz handlu w niedzielę i uruchamia dostawy z e-sklepu na terenie całego kraju

Carrefour chce ominąć zakaz handlu w niedzielę i uruchamia dostawy z e-sklepu na terenie całego kraju

Carrefour to kolejna sieć sklepów, która próbuje sobie radzić z zakazem handlu w niedzielę. Nie obowiązuje on na stronie internetowej.

Zakaz handlu w niedzielę spolaryzował polskie społeczeństwo. Część wierzy, że dzięki temu ludzie zaczną spędzać czas z rodziną, a nie na zakupach lub w pracy. Inni przekonują, że zakaz, wbrew oczekiwaniom, zabija małe sklepy.

Niedziela (nie)handlowa i Carrefour

Czy zakaz handlu w niedzielę zostanie utrzymany, wycofany, rozszerzony czy ograniczony, dowiemy się pewnie dopiero po wyborach parlamentarnych. Sieci sklepów ani jednak myślą liczyć na to, że władza pójdzie im na rękę. Zamiast tego szukają kruczków prawnych.

Jedną z takich sieci jest Żabka, która od kilku miesięcy przedstawia swoje salony jako placówki pocztowe, dzięki czemu co niedzielę mogę rano kupić w miarę świeży chleb i mleko. Carrefour nie chce być gorszy i również on próbuje ominąć zakaz niedzielnego handlu.

W jaki sposób Carrefour chce dalej sprzedawać produkty co niedzielę?

Odpowiedzi na to pytanie udziela Rzeczpospolita. Robi to jednak w nieco inny sposób niż Żabka. Sieć nie planuje montować skrzynek na listy i zatrudniać listonoszy, tylko będzie sprzedawać swoje produkty przez internet. Podobno dostawy z e-sklepu Carrefour mają objąć cały kraj.

Wcześniej z usługi e-sklepu mogli korzystać klienci z Warszawy i aglomeracji śląskiej. 21 października jej dostępność zostanie rozszerzone na inne miasta na terenie Polski. Wysyłkę artykułów spożywczych będzie realizowała firma kurierska. Klienci mogą liczyć na powiadomienia SMS, więc raczej nie będzie to InPost.

W przeciwieństwie do sprzedaży w placówkach sieci, zakupy zamówione online będą mogły być dostarczane w niedzielę. Otwartym pozostaje pytanie, czy ustawodawca przymknie na to oko, czy też zabroni pracy w niedzielę również kurierom. Możliwe też, że nakaże serwerom, by brały wolne na zabawę z dyskietkami.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji