Alior Bank chce wspomóc polski fintech i zaprasza na studia podyplomowe

Artykuł/Bankowość 11.09.2019
Alior Bank chce wspomóc polski fintech i zaprasza na studia podyplomowe

Alior Bank chce wspomóc polski fintech i zaprasza na studia podyplomowe

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na studia podyplomowe w całości poświęcone zagadnieniom finansowych technologii. Partnerem kierunku jest drugi raz z rzędu Alior Bank, dla którego fintech to przede wszystkim szansa na rozwój.

Już rok temu Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uruchomił studia podyplomowe, podczas których można zdobyć wiedzę w zakresie rozwiązań technologicznych, poznać nowoczesne usługi i produkty finansowe, zrozumieć otoczenie prawne, trendy czy zachowania klientów. Wykładowcami są pracownicy naukowi, prawnicy i praktycy biznesu.

Wśród kadry naukowej jest m.in. Daniel Daszkiewicz, Dyrektor Departamentu Fintech w Alior Banku, który drugi rok z rzędu jest partnerem fintechowego kierunku studiów.

Gwałtowny rozwój technologii, idące za nim istotne zmiany w regulacjach oraz ciągle zmieniające się potrzeby i oczekiwaniach klientów, prowadzą do niespotykanej dotychczas transformacji finansowego świata. Tradycyjne instytucje finansowe nie są obojętne wobec tych trendów. Podczas studiów opowiem słuchaczom na podstawie własnych doświadczeń o tym, w jaki sposób korporacje mogą budować efektywny system współpracy ze startupami, jakie wykorzystać do tego narzędzia, na co zwrócić uwagę, jakie stworzyć procedury i procesy – wyjaśnia Daniel Daszkiewicz, który obecnie zarządza zespołami odpowiedzialnymi za budowanie relacji z zewnętrznymi podmiotami poprzez inwestycje funduszu CVC, akcelerator, nawiązywanie umów partnerskich ze startupami, a także za wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, takich jak trwały nośnik czy otwarta bankowość.

Fintech dla tych, którzy chcą się rozwijać

Podyplomowe studia z fintechu są adresowane do osób, które posiadają dyplom wyższej uczelni i chcą rozwijać swoją karierę zawodową zwracając swoją uwagę ku instytucjom finansowym, takich jak banki, fundusze inwestycyjne czy też instytucji publicznych, które regulują nowe technologie w finansach.

Sukces implementowania partnerstw z fintechami często zależy od systemowej gotowości banku na współpracę z firmami zewnętrznymi – przekonuje Daniel Daszkiewicz i obiecuje też pochylić się nad tym zagadnieniem w trakcie swoich wykładów.

W programie studiów znalazły się takie zagadnienia jak sztuczna inteligencja, blockchain, czy otoczenie regulacyjne. W sumie na naukę trzeba poświęcić 2 semestry – 170 godzin zajęć. Obecnie trwa rekrutacja, która potrwa do końca września.

Alior kontynuuje strategię “Cyfrowego Buntownika”

Zaangażowanie Alior Banku w fintechowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim to część kontynuowanej od lat strategii – „Cyfrowego Buntownika”. W jej ramach Alior buduje współpracę z ekosystemem fintechowym poprzez fundusz corporate venture capital, nawiązywane partnerstwa, a także prowadzi program akceleracyjny, laboratorium badawcze i UX.

W ramach „Cyfrowego Buntownika” Alior Bank aktywnie działa również w zakresie open bankingu i technologii blockchain. Cel całej strategii jest ambitny: nawiązanie 20 partnerstw do 2020 r.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji