Bez kolejki do bramek. Automatyczna płatność za autostrady wjechała do aplikacji Banku Millennium

News/Bankowość 04.07.2019
Bez kolejki do bramek. Automatyczna płatność za autostrady wjechała do aplikacji Banku Millennium

Bez kolejki do bramek. Automatyczna płatność za autostrady wjechała do aplikacji Banku Millennium

Bank Millennium, jako pierwszy bank w Polsce udostępni automatycznych płatności za autostrady Autopay firmy Blue Media. Dzięki temu jego klienci banku będą mogli przejechać autostradą bez stania w kolejce do bramek, a opłata za przejazd pobierze się automatycznie po zjeździe z autostrady.

Udostępnienie usługi to kolejny krok w przyjętej przez bank strategii ułatwiania klientom codziennego życia. Stale rozwijamy naszą aplikację mobilną i chcemy, by stanowiła dla klienta centrum wygodnych i przydatnych usług, również tych niebankowych. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy jako pierwszy bank na rynku zaproponować innowacyjne rozwiązanie. Mamy nadzieję, że automatyczne płatności za autostrady ułatwią, szczególnie w okresie wakacyjnym, przejazdy na upragniony urlop – mówi Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Automatyczna płatność za autostrady w aplikacji Banku Millennium

automatyczna-platnosc-za-autostrady-w-aplikacji-banku-millennium-1

Proces rejestracji do usługi Autopay w aplikacji mobilnej Banku Millennium jest bardzo prosty. Klient wybiera w aplikacji z menu opcję Transport – Autostrady i podaje jedynie dane pojazdu oraz wskazuje konto (lub kartę kredytową), z którego ma być pobierana opłata. Rejestracja jest jednorazowa i automatycznie aktywuje usługę.

Od tego momentu klient może przejeżdzać przez bramki na autostradzie (zarówno te specjalnie oznakowane, jak i pozostałe) bez konieczności pobierania biletu – system automatycznie zidentyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban. Opłata również pobierana jest automatycznie ze wskazanego przez klienta konta (lub karty kredytowej).

Usługa Autopay dostępna będzie w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Banku Millennium (4.34), zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli małych oraz średnich firm, dla wszystkich pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Nowa aplikacja (4.34) jest stopniowo udostępniana kolejnym grupom klientów.

Automatyczny system płatności Autopay działa na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem, a wkrótce będzie również dostępny na A4, na odcinku Katowice-Kraków. W przyszłości usługa Autopay zostanie rozszerzona o kolejne rozwiązania automatyzujące płatności dla kierowców w obszarze przejazdów i parkowania.

Bank Millennium stara się o poszerzenie listy kompatybilnych autostrad

automatyczna-platnosc-za-autostrady-w-aplikacji-banku-millennium-1

Przedstawiciele Millennium są jednak bardzo ostrożni, jeśli chodzi o podawanie terminu, w którym korzystając z systemu Autopay, kierowcy będą mogli opłacić przejazd na wszystkich autostradach w Polsce. Najdokładniejsza odpowiedź, jaką udało nam się uzyskać w tej kwestii brzmiała: jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to system zadziała na wszystkich autostradach w 2020 r.

Mam też nadzieję, że z biegiem czasu, Bank Millennium doda kilka dodatkowych opcji związanych z płatnościami za przejazd. Bardzo wygodnym rozwiązaniem byłaby na przykład możliwość czasowego wyłączenia automatycznych płatności. Wiele samochodów jest użytkowanych przez kilku kierowców – pożyczając auto od żony/męża/kuzyna, wypadałoby płacić za przejazdy autostradowe ze swojego konta.

To oczywiście drobny szczegół. Na razie Bank Millennium chce zainteresować klientów swoją nową usługą. Wyczucie czasu ma idealne – właśnie zaczęły się wakacje, więc podejrzewam, że możliwość jazdy A4 bez stania w kolejce do bramek skusi wielu kierowców, którzy korzystają z usług Banku Millennium.

Dołącz do dyskusji