Oto najbardziej obiecujące biznesy prowadzone przez kobiety. Visa wesprze je kwotą 100 tys. dolarów

Oto najbardziej obiecujące biznesy prowadzone przez kobiety. Visa wesprze je kwotą 100 tys. dolarów

Oto najbardziej obiecujące biznesy prowadzone przez kobiety. Visa wesprze je kwotą 100 tys. dolarów

Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition to inicjatywa, która dowodzi, że w biznesie jest wiele przedsiębiorczych kobiet.

Słowem wstępu warto wyjaśnić, czym w ogóle jest Visa Everywhere Initiative. To otwarty w 2015 r. program, dzięki któremu powstają liczne rozwiązania z zakresu handlu oraz płatności. Program ten został przeprowadzony w 75 krajach, przyznając ponad 70 firmom nagrody pieniężne, wsparcie eksperckie oraz dostęp do klientów i partnerów Visa.

Konkurs Visa Everywhere Initiative – Women's Global Edition

Na początku czerwca wybraliśmy się do Paryża, żeby przekonać się jakie pomysły na biznes miały finalistki pierwszej edycji konkursu Visa Everywhere Initiative – Women's Global Edition. Każda z dwóch firm, które zwyciężyły w kategoriach FinTech i Social Impact otrzymały aż 100 000 dolarów nagrody! Chcecie dowiedzieć się więcej na temat konkursu? Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji:

Opublikowany przez Spider's Web Środa, 26 czerwca 2019

Do tej pory Visa Everywhere Initiative była serią wydarzeń regionalnych, a teraz doczekała się pierwszej edycji globalnej, której finał odbył się w 7 czerwca 2019 r. w Paryżu. Co ciekawe, najnowsza odsłona Visa Everywhere Initiative została zadedykowana wyłącznie firmom i projektom prowadzonym przez kobiety.

W minionych pięciu latach na całym świecie własne firmy założyły ponad 163 mln kobiet, a odsetek kobiet rozpoczynających własną działalność gospodarczą stanowi nawet do 37 proc. pracujących osób w wybranych krajach.

Kobiety coraz śmielej wkraczają w świat biznesu i Visa chce je inspirować do przełamywania barier właśnie poprzez takie programy jak Visa Everywhere Initiative – powiedziała Lynne Biggar, Chief Marketing and Communication Officer w Visa.

Wygrała osoba, która… nie pojawiła się na własnej prezentacji.

Podczas finałów miałem okazję zapoznać się z dwunastoma firmami, które zostały podzielone na kategorie FinTech oraz Social Impact. Wygraną w pierwszej kategorii zostało Tez Financial Services, które jest pierwszą w pełni mobilną platformą finansową w Pakistanie. Rozwiązanie to ma pozwolić na założenie swojego pierwszego konta bankowego przez aplikację w smartfonie wszystkim osobom, które do tej pory nie mogły korzystać z jakichkolwiek form bankowości.

Z kolei laureatką w kategorii Social Impact, czyli pomysłów mających największy wpływ na społeczeństwo, została organizacja Green Girls. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję oraz analizę Big Data, by rozwiązać problem dostępu do czystych i tanich źródeł energii w wiejskich regionach Afryki. Co ciekawe, założycielka inicjatywy, Monique Ntumngia z Kamerunu, nie mogła pojawić się na wydarzeniu i komunikowała się z jury za pomocą wideokonferencji. Mimo to najskuteczniej przedstawiła i obroniła swój pomysł.

Był to ogromny zwrot akcji. Co prawda osobiście doceniłem działania podejmowane przez Green Girls i wydawały mi się one wyjątkowo ważne, ale uważałem, że ograniczone możliwości przedstawienia tego pomysłu pogrzebią go w oczach jury. Okazało się zupełnie inaczej i to one zgarnęły główną nagrodę, na którą składa się między innymi 100 tys. dol. oraz wsparcie ze strony Visa w trakcie dalszego rozwijania biznesu lub naprawiania świata, bo tym właśnie zajmują się Green Girls.

Wydarzenia takie jak Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition są potrzebne.

Co prawda coraz więcej kobiet otwiera swoje biznesy, ale mam wrażenie, że kobiet przedsiębiorców jest ciągle za mało. Często nie wierzą one w swoje umiejętności i czują się mniej kompetentne od swoich kolegów. Oczywiście zupełnie niesłusznie.

https://www.facebook.com/SpidersWebPL/videos/455421251691050/

Wydarzenia takie jak Visa Everywhere Initiative: Women’s Global Edition to nie tylko okazja dla firm, by pozyskać finansowanie, ale również wielka inspiracja dla kobiet z całego świata do postawienia pierwszego kroku do własnego biznesu. Kroku, który może w przyszłości zmienić się w realne przedsiębiorstwo zmieniające świat na lepsze.

Tekst powstał we współpracy z Visa.

Dołącz do dyskusji