Twoja ulubiona muzyka podczas gier wideo. Microsoft integruje Windowsa 10 ze Spotify

News/Gry 05.04.2019
Twoja ulubiona muzyka podczas gier wideo. Microsoft integruje Windowsa 10 ze Spotify

Twoja ulubiona muzyka podczas gier wideo. Microsoft integruje Windowsa 10 ze Spotify

Już niedługo nie poznasz Paska gry w Windows 10. Microsoft przebudował swoją nakładkę dla graczy, znacząco zwiększając jej użyteczność i wprowadzając do niej usługę muzyczną swojego sojusznika.

Pasek gry to systemowa aplikacja Windowsa 10, którą możemy wywołać w dowolnym momencie kombinacją przycisków [Windows]+[G]. Pozwala ona na wykonanie szybkiego zrzutu ekranu, nagrania klipu wideo z gry (w tym wydarzeń, które miały miejsce tuż przed wywołaniem Paska gry) czy na rozpoczęcie transmisji strumieniowanej naszym fanom, jeżeli bawimy się w streaming gier.

Microsoft właśnie zaprezentował zupełnie nową wersję Paska gry. Będzie ona dostępna w formie aktualizacji aplikacji z Microsoft Store, choć owa aktualizacja będzie widoczna tylko dla użytkowników Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej. I wprowadzi dużo, dużo dobrego.

Integracja Windowsa 10 i paska gry z usługą Spotify.

spotify podczas gry

Microsoft po zamknięciu swojej usługi muzycznej uczynił ze Spotify swojego partnera, z którym współpracuje celem zapewniania wygodnego dostępu użytkownikom Windows ich ulubionej muzyki. Integracja Paska gry ze Spotify to kolejny z efektów tego sojuszu. Owa integracja będzie wymagała dodatkowo pobrania Microsoft Store aplikacji Spotify. Gdy to zrobimy, w interfejsie Paska gry pojawi się stosowny widżet. Gdy w niego klikniemy będziemy musieli podać nasze dane konta Spotify.

Jeżeli się na to zdecydujemy, to od tej pory w dowolnym momencie gry będziemy mogli z poziomu Paska gry puścić sobie nasz ulubiony album, listę odtwarzania czy podcast. Kontrolki takie, jak pauza, głośność czy następna piosenka będą dostępne bezpośrednio z poziomu owego Paska. Ciekawe czy to oznacza, że niedługo podobna integracja trafi do użytkowników konsol Xbox One.

Zrzuty ekranowe i klipy wideo jako internetowe memy i inne nowości.

spotify podczas gry

Pasek gry w obecnej formie pozwala na szybkie zarejestrowanie zrzutu ekranowego i – opcjonalnie – na błyskawiczne podzielenie się owym zrzutem na Twitterze bez konieczności wychodzenia z gry. Teraz dodatkowo po zarejestrowaniu zrzutu lub klipu wideo będziemy mogli dodać do niego tekst przed udostępnieniem na mikroblogu.

Dodatkowo pojawił się widżet, na którym widać, w co grają nasi znajomi, pozwalający na wysłanie im szybkiej wiadomości tekstowej lub głosowej lub podejrzenie ich transmisji z gry, jeżeli oczywiście aktualnie ją strumieniują.

spotify podczas gry

Microsoft pozwala teraz też na znacznie szersze modyfikacje interfejsu Paska gry. Możemy dowolnie włączać i wyłączać poszczególne widżety, zmieniać ich położenie czy przypinać je do konkretnego obszaru na ekranie.

Dołącz do dyskusji