Siema, masz jakieś fajne gry? Takie pytanie zadał Zachodowi chiński WeChat

News 22.03.2019
Siema, masz jakieś fajne gry? Takie pytanie zadał Zachodowi chiński WeChat

Siema, masz jakieś fajne gry? Takie pytanie zadał Zachodowi chiński WeChat

WeChat otwiera się na zachodnich twórców minigier i daje im dostęp do ponad miliarda potencjalnych graczy. 

WeChat rozkłada szeroko ramiona i zaprasza do swojej aplikacji twórców z wrażego Zachodu. Firma zdecydowała, że w aplikacji będzie można zaznać odrobiny relaksu serwowanego przez firmy spoza Chin.

Już teraz w WeChacie można zrobić niemal wszystko

WeChat to aplikacja, która służy niemal do wszystkiego. Nie ważne, czy chcesz po prostu z kimś pogadać, kupić bilety na pociąg, przeczytać najnowsze wiadomości, czy dać trochę drobnych wyciągającemu ręce na rogu ulicy żebrakowi — w Chinach możesz w tym celu skorzystać z WeChata.

Jedną ze składowych tej wszystko mogącej aplikacji są minigry. Nie wychodząc z WeChata, można spokojnie skopać zadnią część ciała przyjaciół w jakąś odmianę mobilnej ściganki. Jest jednak jeden mały haczyk — lepiej znać chiński. Gry są po chińsku, ich opisy są po chińsku, tylko obrazki zostały napisane w uniwersalnym języku plam barw i kształtów.

Minigry w WeChacie to kawałek wielkiego, wyglądającego bardzo apetycznie tortu

Choć WeChat dostępny jest na całym świecie od 2012 r., to aplikacji nie udało się podbić zachodnich rynków. A mimo to dopuszczenie nowych twórców do minigier na WeChacie to duży krok dla nich i dla samej platformy. Brak sukcesu na Zachodzie bez problemu rekompensuje szalona popularność aplikacji w Chinach, gdzie na niedobór ludności raczej nie narzekają.

WeChata używa grubo ponad miliard osób. Według deklaracji firmy z minigier korzysta ich znacznie mniej. Mają jedynie nieco ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, ale to nadal nie jest liczba, której nie warto ignorować. Szczególnie jeśli jest się twórcą gier i patrzy się w przyszłość.

Poza możliwością uzyskania dostępu do platformy WeChat oferuje także program Creativity Incentives, który ma zachęcać programistów do eksperymentowania i oferować im dodatkowe 20 proc. z zysków. Ten ruch może sugerować, że firma chce więcej inwestować w swoje minigry i bardziej je eksponować. Jeśli tak się stanie, pula potencjalnych graczy może znacząco wzrosnąć.

Na razie na WeChata gotowe są dwie gry przygotowane przez zachodnie firmy. Jedną z nich jest pochodzący od Google’a Guess My Sketch, drugą Linsane Hoops z Games Closure.

Dołącz do dyskusji

Advertisement