Konkurs #MiastoWChmurze – wygraj Surface Pro 6!

Konkurs #MiastoWChmurze – wygraj Surface Pro 6!

Konkurs #MiastoWChmurze – wygraj Surface Pro 6!

Chmura na dobre zmieniła sposób, w jaki żyjemy. Aby to uczcić, mamy dla was wyjątkowy, fotograficzny konkurs #MiastoWChmurze, w którym do wygrania jest fantastyczny komputer Microsoftu – Surface Pro 6.

Każdy z nas każdego dnia ma do czynienia z chmurą – i wcale nie mówię tu o pływających po niebie cumulusach. Być może nawet o tym nie wiesz. Być może w ogóle tego nie czujesz. Ale chmura jest z tobą. Każdego dnia. Jest trochę jak Moc w sadze Gwiezdnych wojen. Albo jak twój cień. Szacuje się, ze 90 proc. użytkowników Sieci korzysta dziś z chmury.

Gdy aktualizujesz Windowsa 10 – korzystasz z chmury. Gdy słuchasz ulubionej muzyki w serwisie streamingowym – korzystasz z chmury. Gdy używasz wirtualnego tłumacza, by dowiedzieć się, co znaczy słowo w obcym języku – korzystasz z chmury. Gdy piszesz bloga w sieci, takiego jak Spider’s Web – korzystasz z chmury. Ba, nawet gdy wpisujesz w pasek wyszukiwarki „12+4” – korzystasz z chmury, czyli mocy obliczeniowej i zapasów danych nie własnego komputera, ale serwerów usługodawcy.

Bez chmury nic nie byłoby takie samo.

Dziś świat bez chmury byłby powrotem do ery piksela łupanego. Czy ktoś jeszcze w ogóle wyobraża sobie np. konieczność kupienia płyty, by zainstalować program lub nową wersję systemu operacyjnego? No właśnie.

Dzięki magazynom danych, takim jak OneDrive, którego pewnie kojarzysz jako jedną z aplikacji Office 365, możemy zawsze i wszędzie mieć ze sobą najważniejsze dokumenty czy pliki. Dzięki usługom automatycznego zapisu zdjęć ze smartfona w chmurze, zawsze mamy dostęp do uwiecznionych wspomnieć, bez konieczności pamiętania o nośniku, na którym były zapisane.

Chmura na dobre zmieniła też sposób, w jaki pracujemy. Trzymając się poletka dziennikarskiego – niegdyś tekst musiał przebyć długą drogę na fizycznym nośniku; kartce papieru, dyskietce, pendrivie. Musiał trafić od biurka dziennikarza, do biurka redaktora, przez biurko korektora, by wrócić na biurko dziennikarza. I tak do skutku. A dzisiaj? Dzisiaj udostępniamy plik w Office 365 i w czasie rzeczywistym możemy ze sobą współpracować, nanosić poprawki, sugerować zmiany komentarzami.

Wszystko odbywa się w chmurze. Dlatego aby to uczcić, mamy dla was konkurs – tym razem z udziałem tych prawdziwych chmur, białych skupisk waty cukrowej na niebie.

#MiastoWChmurze – pokaż nam świat widziany z chmur.

Zasady konkursu są proste: aby wciąć udział, należy zrobić zdjęcie z chmur, nie z poziomu chodnika.

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to fotografia dronowa – jeśli jesteś pilotem latającego aparatu, zrób zdjęcie z powietrza.

Jako że w Polsce (a w innych krajach tym bardziej) obowiązuje ścisłe prawo określające użycie drona w przestrzeni miejskiej, zachęcamy do robienia zdjęć raczej z dala od wieżowców, np. prezentując krajobraz na tle zachodzącego słońca:

Konkurs MiastoWChmurze - wygraj komputer Microsoft Surface Pro 6
Fot: Marcin Połowianiuk
Fot: Marcin Połowianiuk

Jeśli nie dysponujesz dronem – nic straconego. Drugim sposobem na wzięcie udziału w konkursie jest zrobienie zdjęcia z wysokości. Wjedź na najwyższe piętro wieżowca. Znajdź punkt widokowy, który pokaże miasto z „chmurnej” perspektywy. Możliwości jest mnóstwo.

Fujifilm X-T3
Fot: Krzysztof Basel

Nie musisz też mieszkać w wielkiej aglomeracji, by wziąć udział w konkursie – nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości czy wsi, możesz pokazać, jak prezentuje się twoja okolica widziana z góry.

Fot: Marcin Połowianiuk

Zasady konkursu

Fotografie w pełnej rozdzielczości, w formacie .jpg, wykonane według powyższych instrukcji, wysyłajcie na adres miastowchmurze@spidersweb.pl.

Ważne – prawidłowa nazwa pliku powinna wyglądać następująco: Tytuł-Miasto-Imię-Nazwisko. Konkurs obowiązuje tylko na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Wszystkie zdjęcia konkursowe z chmur trafią – a jakże – do chmury OneDrive, gdzie będziecie mogli je swobodnie przeglądać.

Tak wyglądają niektóre ze zdjęć nadesłane przez uczestników:

created by dji camera

Konkurs potrwa od soboty 23 marca 2019 r., do niedzieli, 29 kwietnia 2019 r.

Autorka (lub autor) najlepszego zdjęcia otrzyma komputer Microsoft Surface Pro 6 z czarną klawiaturą, w pochmurnej, platynowej wersji kolorystycznej i konfiguracji z procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM-u i 128 GB SSD.

Aby się przekonać, że gra jest warta świeczki, zapraszam do przeczytania pełnej recenzji nowego sprzętu Microsoftu. To rewelacyjne urządzenie, o które naprawdę warto zawalczyć:

To jednak nie wszystko. 10 najlepszych zdjęć trafia na facebookowy fanpage Microsoft Polska wraz z linkiem do pobrania, aby każdy zainteresowany mógł ściągnąć zdjęcie i wykorzystać je we własnej kompozycji pulpitu.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Zwycięzców wyłoni komisja złożona z przedstawicieli Spider’s Web oraz działu Office Microsoft Polska. Ogłoszenie wyników nastąpi wieczorem, 30 kwietnia 2019 r.

Czekamy na wasze zgłoszenia!

*Partnerem konkursu #MiastoWChmurze jest Microsoft Polska

Dołącz do dyskusji