Internauci donoszą, że Galaxy S10 ma o 2 GB RAM-u mniej, niż obiecano. Samsung wyjaśnia

News/Sprzęt 23.02.2019
Internauci donoszą, że Galaxy S10 ma o 2 GB RAM-u mniej, niż obiecano. Samsung wyjaśnia

Internauci donoszą, że Galaxy S10 ma o 2 GB RAM-u mniej, niż obiecano. Samsung wyjaśnia

Skandal, afera, zamieszanie – ktoś na Reddicie doniósł, że niektóre wersje Samsunga Galaxy S10 mają nie 8, a zaledwie 6 GB RAM. Jak jest naprawdę? 

Zamieszanie zaczęło się jeszcze wczoraj, kiedy opublikowane zostało zdjęcie przedstawiające Galaxy S10 w wersji z 6 GB RAM, podczas gdy – według oficjalnej specyfikacji Samsunga – tych gigabajtów powinno być 8. Internauci szybko zaczęli przeszukiwać strony producenta w poszukiwaniu jednoznacznej odpowiedzi, czy taka wersja faktycznie istnieje. To z kolei wywołało kolejne zamieszanie, bo niektóre podstrony Samsunga faktycznie informowały o takiej odmianie.

Niektórzy klienci w Stanach Zjednoczonych mieli jeszcze gorzej – zamawiali Galaxy S10 w wersji 8 GB, ale w koszyku lub przy podsumowaniu zamówienia w specyfikacji widniało już 6 GB.

Przerażające (i niezgodne z oficjalną specyfikacją) 6 GB RAM można było też zobaczyć na wystawowych modelach demonstracyjnych w Polsce:

Dla przypomnienia, tak wygląda oficjalna specyfikacja:

Samsung Galaxy S10 jest dostępny w dwóch konfiguracjach:

  • 8 GB RAM + 128 GB na dane,
  • 8 GB RAM + 512 GB na dane.

I konfiguracje większego S10+.

  • 8 GB RAM + 128 GB na dane,
  • 8 GB RAM + 512 GB na dane (wersja ceramiczna),
  • 12 GB RAM + 1 TB na dane (wersja ceramiczna).

Samsung Galaxy S10 6 GB – czy taka wersja jednak naprawdę istnieje?

Odpowiedź Samsunga pojawiła się dość szybko i jest konkretna: nie, taka odmiana nie istnieje. Głos w tej sprawie zabrał nawet na Twitterze rzecznik prasowy polskiego oddziału Samsunga:

https://twitter.com/olafkrynicki/status/1098992720151044101

Zarówno Samsung Galaxy S10, jak i S10+, mają więc zawsze po 8 GB RAM (albo więcej). Odmiany z 6 GB RAM, które można znaleźć na wystawach, to właśnie… modele wystawowe, z jakiegoś powodu wyposażone w o 2 GB RAM mniej. W pudełku natomiast znajdziemy telefon z taką ilością RAM, jaką podano w specyfikacji (i na pudełku). Samsung zapowiedział też, że poprawi wartość RAM (na 8 GB, nie na 6 GB) na wszystkich swoich podstronach.

Zagadką pozostaje jedynie fakt, dlaczego do sklepów na wystawy trafiają wersje okrojone. Tutaj jednak odpowiedzi nie ma – możliwe, że egzemplarze demonstracyjne w trybie sprzedażowym nie potrzebują aż takiego zapasu i tak było po prostu odrobinę taniej.

Oczywiście jest jeden nowy Galaxy z 6 GB RAM.

samsung galaxy s10e

To Samsung Galaxy S10e – tańszy wariant S10 i S10 Plus, w którym jednym z powodów niższej ceny jest właśnie mniejsza ilość RAM. Jeśli jednak pominiecie tę wersję, Samsung zapewnia, że wasz nowy Galaxy będzie miał co najmniej 8 GB RAM.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji