Nie możesz się zalogować do Facebooka? Spokojnie, nie tylko ty

News/Social media 05.12.2018
Nie możesz się zalogować do Facebooka? Spokojnie, nie tylko ty

Nie możesz się zalogować do Facebooka? Spokojnie, nie tylko ty

Chwila przerwy w pracy, można się spokojnie zalogować na Facebooka i… nic. Jakby nasze konto nie istniało albo jakbyśmy z godziny na godzinę zapomnieli do niego hasła. Spokojnie – inni też mają ten problem.

Scenariusz w większości przypadków wygląda podobnie. Chcemy się zalogować, wprowadzamy poprawne dane (albo wprowadza je za nas przeglądarka), po czym naszym oczom ukazuje się następujący obrazek:

Próba ponownego wpisania hasła nie przynosi żadnego rezultatu. Podobnie próba odzyskania konta czy przypomnienia hasła – żadne maile z Facebooka nie docierają na wskazaną przez nas skrzynkę odbiorczą.

Co ciekawe, problem pojawia się również w przypadku osób, które jeszcze przed chwilą były zalogowane na Facebooku. Są po prostu automatycznie wylogowane i tracą – przynajmniej tymczasowo – dostęp do swojego konta.

Nie pomaga nawet stosowanie dwuskładnikowego logowania i stosowania mocnego hasła. Można wiec raczej wykluczyć prosty atak i masowe przejęcie kont. Wiele wskazuje raczej na to, że jest to po prostu jeden z wielu kolejnych problemów technicznych po stronie Facebooka.

Problem z logowaniem do Facebooka – jak duża jest awaria?

Tego niestety nie wiadomo. Na DownDetector znajdziemy od kilkuset do ponad tysiąca zgłoszeń, pochodzących głównie z terenu Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, a także Polski.

Facebook nie działa

Co można zrobić?

Wygląda na to, że nic. W przypadku niektórych osób problemy z dostępem do Facebooka rozwiązały się samoczynnie. W przypadku innych – trwają nadal i nie istnieje żaden sprawdzony sposób na odzyskanie możliwości przeglądania aktualizacji od naszych znajomych.

Cóż, może po prostu trzeba sobie zrobić chwilę przerwy?

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement