Microsoft w końcu pokazał coś naprawdę ładnego. Oto nowe ikony pakietu Microsoft Office

News/Oprogramowanie 29.11.2018
Microsoft w końcu pokazał coś naprawdę ładnego. Oto nowe ikony pakietu Microsoft Office

Microsoft w końcu pokazał coś naprawdę ładnego. Oto nowe ikony pakietu Microsoft Office

Tak, trochę się naśmiewam. Ale spójrzcie tylko na Office’a. Ten pakiet nadal wygląda, jakby ktoś wyciągnął go z jakiegoś archiwum z wczesnych lat 90. Te ikony to w końcu jakiś powiew świeżości.

Założę się zresztą, że ta zmiana chociaż kilka razy została nazwana radykalną na wewnętrznych spotkaniach pracowników Microsoftu. Co z tego, że Office był już parę razy modernizowany, skoro wygląda tak samo, jak zawsze?

Nowe ikony pakietu Office w końcu wyglądają, jak coś nowego

I ładnego przy okazji. Tak, tak, dzisiaj wygląd oprogramowania ma ogromne znaczenie. Microsoft w końcu zaczyna to rozumieć. Wprowadzane stopniowo zmiany w pakiecie biurowym idą jak na razie w dobrym kierunku. Są też po części wymuszone multiplatformową strategią, którą Microsoft z powodzeniem realizuje.

Office jest dziś dostępny na iOS, Androidzie, w przeglądarce, na macOS i Windowsie. Mniejsze ekrany urządzeń mobilnych wymusiły wprowadzenie nowych zasad, jeśli chodzi o projektowanie aplikacji. Dotyczy to również ich wyglądu. Doskonale wytłumaczył to Marcin w swoim tekście o ewolucji logotypów.

Nowe ikony na pewno będą o wiele bardziej czytelne na ekranach mobilnych. No i dzięki tym prostym gradientom kolorów będzie można bardzo łatwo znaleźć je wzrokiem wśród innych aplikacji.

Fluent Design – Microsoft (w końcu) robi to dobrze

Wszystkie zmiany zachodzące w produktach Microsoftu są efektem wprowadzenia nowego wzornictwa o nazwie Fluent Design. Swoje szaty, oprócz pakietu Office, zmieni również Windows 10. I nie powiem, po dwuwymiarowych kwadratach, głębia i bardziej spójny wygląd aplikacji bardzo mi się podobają. Dobrze, że Microsoft w końcu zorientował się, że oprócz funkcjonalności liczy się również wygląd.

Pytanie tylko, czy te młodzieżowe zmiany spodobają się starszym heavy-userom Office’a.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji