„Kiedy będziesz?“ Nowe Mapy Google dla iOS odpowiedzą za ciebie. Szkoda tylko, że funkcja działa w kratkę

News/Motoryzacja 19.10.2018
„Kiedy będziesz?“ Nowe Mapy Google dla iOS odpowiedzą za ciebie. Szkoda tylko, że funkcja działa w kratkę

„Kiedy będziesz?“ Nowe Mapy Google dla iOS odpowiedzą za ciebie. Szkoda tylko, że funkcja działa w kratkę

„Kiedy będziesz?“ z jego wariacjami i pochodnymi to jedno z najczęściej słyszanych pytań w życiu człowieka. Od teraz odpowiedzi może udzielać Google Maps, również w wersji dla systemu iOS. Niestety, nowa funkcja póki co częściej zawiesza nawigację niż działa poprawnie.

Na Androidzie usługa udostępniania postępów w trasie jest dostępna już od jakiegoś czasu. Podczas podróżowania z punktu A do punktu B przy włączonej nawigacji Google Maps wystarczy wysunąć dolną belkę, a następnie wybrać opcję Udostępnij postępy z podróży. Swoją lokalizację możemy wysłać w wiadomości SMS, Messengerem, Twitterem i wieloma innymi programami do komunikowania się. Tradycyjny e-mail również jest wspierany.

Odbiorca zobaczy nie tylko nasze aktualne położenie, ale również dystans jaki pozostał nam do pokonania, a także sugerowany czas dotarcia na miejsce. Udostępnianie lokalizacji wyłączy się automatycznie gdy dotrzesz do punktu docelowego. Praktyczne. Proste. Sprytne. W ten sposób odpowiedź na pytanie „Kiedy będziesz“ staje się precyzyjniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Do tego takie monitorowane kursy mogą stanowić ważny element bezpieczeństwa dla podopiecznych rodziców i opiekunów. Same korzyści.

Niestety, udostępnianie postępów z podróży Google Maps na iOS nie działa tak, jak powinno.

Nową funkcję testowaliśmy w aplikacji zainstalowanej na trzech różnych smartfonach Apple’a: iPhone 8 Plus, iPhone XS oraz iPhone XS Max (okropne są te nowe nazwy, nie potrafię się przyzwyczaić). Z jakiegoś powodu funkcja dzielenia się trasą działała wyłącznie na ostatnim, najdroższym oraz największym modelu smartfonu.

  • iPhone 8 Plus – Google Maps zawiesza się po wyborze aplikacji do dzielenia się trasą,
  • iPhone XS – Google Maps zawiesza się po wyborze aplikacji do dzielenia się trasą,
  • iPhone XS Max – nie wystąpiły żadne problemy.

Oczywiście na każdym urządzeniu Google Maps zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Nie wiemy, czym spowodowany jest problem, ale mamy nadzieję, że ten zostanie wyeliminowany wraz z kolejnymi wersjami aplikacji. Google Maps posiada kilka naprawdę zbędnych elementów, ale akurat dzielenie się trasą, lokalizacją i sugerowanym czasem dotarcia nie należy do tego zbioru. To praktyczne rozwiązanie.

Tym bardziej szkoda, że zostało wprowadzone tak nieudolnie.

Dołącz do dyskusji