Wiko szykuje się do kolejnej ofensywy. Trzy niedrogie smartfony Francuzów już wkrótce trafią do Europy

News/Sprzęt 03.09.2018
Wiko szykuje się do kolejnej ofensywy. Trzy niedrogie smartfony Francuzów już wkrótce trafią do Europy

Wiko szykuje się do kolejnej ofensywy. Trzy niedrogie smartfony Francuzów już wkrótce trafią do Europy

View 2 Plus, View 2 Go i Harry 2 to nowe modele smartfonów Wiko, które zostały zaprezentowane oficjalnie na targach IFA 2018. Wszystkie trzy nowe smartfony mają całkiem niezły stosunek jakości do ceny i jestem bardzo ciekawy, czy uda im się przebić do świadomości polskich klientów.

Miałem okazję pobawić się przez chwilę wszystkimi trzema modelami i muszę przyznać, że jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, to nowe modele Wiko odebrałem bardzo pozytywnie. Oczywiście, gdy rozpatrujemy niską półkę smartfonów, wszystko sprowadza się do ich cen. A te producent podaje jak na razie w euro. Bez wartości w złotówkach trudno powiedzieć, czy któraś z nowych słuchawek Wiko okaże się hitem w naszym kraju.

Wiko View 2 Plus

wiko view 2 plus

Jest to najdroższy model zaprezentowany przez Francuzów, którego cena to 249,99 euro. Za tę kwotę dostaniemy telefon z procesorem Qualcomm Snapdragon 430 i 4GB RAM – nie jest to najmocniejsza specyfikacja na rynku, ale w tzw. codziennym użytkowaniu nie powinna sprawiać żadnych problemów.

Wyświetlacz IPS o przekątnej 5,93 cala i rozdzielczości HD+ to bardzo rozsądna decyzja ze strony Wiko, który w połączeniu ze Snapdragonem 430 i akumulatorem o pojemności 4000 mAh powinien spokojnie wytrzymać cały dzień intensywnego użytkowania bez ładowania. Mniej wymagającym użytkownikom taka pojemność ogniwa może wystarczyć nawet na 2 dni bez ładowania.

Jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe, to w View 2 Plus znajdziemy podwójny aparat z tyłu (2×12 MPix z matrycą Sony IMX486), czytnik linii papilarnych i przedni aparat do selfie (8 MPix). To czego brakuje w tej specyfikacji najbardziej to moim zdaniem moduł NFC. Jeśli jednak cena u polskiego dystrybutora nie będzie zbytnio przesadzona, View 2 Plus będzie do kupienia za ok. 1100 zł. To całkiem atrakcyjna cena.

Wiko View 2 Go

wiko view 2 go

Wersja Go kosztować będzie 159,99 euro (ok. 690 zł) i w gruncie rzeczy można ją nazwać młodszym bratem View 2 Go. Procesor będzie ten sam (Qualcomm Snapdragon 430), który w tym przypadku współpracować będzie z 3 GB RAM. W View 2 Go zabraknie również czytnika linii papilarnych oraz podwójnego aparatu z tyłu. No i przedni aparat ma trochę mniejszą rozdzielczoś (5 zamiast 8 MPix).

Co ciekawe, model View 2 Go został wyposażony w akumulator o tej samej pojemności, co w przypadku View 2 Plus. I moim zdaniem jest to jego ogromna zaleta. Jeśli ktoś będzie akurat potrzebował taniego i prostego telefonu z ogniwem o dużej pojemności, to powinien zainteresować się tym modelem.

Wiko Harry 2

wiko harry 2

Największą zaletą tego modelu będzie jego niewygórowana cena, czyli 119,99 euro (ok. 520 zł). Co dostaniemy w zamian? Prostą i lekką słuchawkę z procesorem Cortex A7 i 2GB RAM. Harry 2 na pewno nie będzie demonem prędkości, ale powinien poradzić sobie z uruchamianiem większości aplikacji wykorzystywanych w codziennym użytku. Jeśli chodzi o jego możliwości fotograficzne, to z tyłu znajdziemy aparat o rozdzielczości 13 MPix z funkcją automatycznego wykrywania sceny. Z przodu z kolei znajduje się aparat selfie o rozdzielczości 5 MPix. Jednym słowem: bardzo dobry, prosty i tani telefon, który może trafić w gusta użytkowników o niezbyt wygórowanych wymaganiach.

Tajemnicą pozostają polskie ceny

Bez tej informacji trudno powiedzieć, czy nowe smartfony Wiko okażą się hitem w naszym kraju. Jak tylko będzie to możliwe, postaramy się je przetestować i powiedzieć coś więcej na ich temat.

Dołącz do dyskusji

Advertisement