Dlaczego nie kupujecie Galaxy S9? Przez to Samsung pokazał słabe wyniki finansowe

News/Technologie 31.07.2018
Dlaczego nie kupujecie Galaxy S9? Przez to Samsung pokazał słabe wyniki finansowe

Dlaczego nie kupujecie Galaxy S9? Przez to Samsung pokazał słabe wyniki finansowe

Opublikowano wyniki finansowe Samsunga. Zgodnie z przewidywaniami analityków są rozczarowywujące. Za słabą drugą ćwiartkę roku odpowiada przede wszystkim kiepska sprzedaż Samsunga Galaxy S9. 

W Samsung Electronics schowali z powrotem kieliszki do szafeczek, szampany do lodówek i papierowe czapeczki do biurek. Nie będzie świętowania. Raport z drugiego kwartału nie spełnił oczekiwań koreańskiego giganta i spełnił przewidywania analitków. Samsung Electronics zanotował najniższy wzrost zysków od ponad roku.

Za niezadowalające wyniki finansowe Samsunga ma odpowiadać słaba sprzedaż Galaxy S9.

Zyski operacyjne Samsung Electronics wzrosły o 5,7 proc. w stosunku rok do roku i wynoszą 13,4 mld. dol. To przypadku giganta z Korei Południowej nie jest dobrą wiadomością, szczególnie po rekordowych wynikach na początku roku. Przez to między innymi Samsung Electronics notuje swój pierwszy spadek w zyskach operacyjnych w stosunku kwartał do kwartału. Na domiar złego wzrost 5,7 proc. jest najwolniejszy wzrost od pierwszej ćwiartki 2017 r.

Przychody ze sprzedaży w Samsung Electronics spadły o niemal 4 proc. w stosunku do zeszłego roku. Za gorsze, niż oczekiwano, wyniki odpowiadają według analityków przede wszystkim wyniki sprzedaży Samsunga Galaxy S9. Rynek smartfonów nie jest łatwy, ale konkurencja okazała się w tym roku wyjątkowo dobrze przygotowana do sezonu. Choć Samsung wydał w tym roku więcej na marketing, nie udało mu się uniknąć ataku marek z Chin. Zbyt wielu klientów zdecydowało się kupić smartfona od Huaweia i Xiaomi. Firmy te odebrały część chińskiego i indyjskiego rynku gigantowi z Korei Południowej.

Mimo wszystko Samsung patrzy optymistycznie w przyszłość.

Nie musi to oznaczać, że firma z Korei Południowej nie ma szans na dobre wspominanie 2018 r. Druga jego połowa ma być znacznie lepsza przede wszystkim dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na ekrany OLED i czipy oraz świetnie trzymającej się sprzedaży półprzewodników. Dobrze by było, żeby ten optymizm podzielali inwestorzy giełdowi. Akcje spółki spadły w tym roku już o 10 proc. Najnowszy raport raczej nie ma szans na odwrócenie tego trendu.

Dołącz do dyskusji