Czołgiści do boju. Twórcy World of Tanks organizują turniej upamiętniający powstanie warszawskie

News/Gry 31.07.2018
Czołgiści do boju. Twórcy World of Tanks organizują turniej upamiętniający powstanie warszawskie

Czołgiści do boju. Twórcy World of Tanks organizują turniej upamiętniający powstanie warszawskie

Studio Wargaming postanowiło upamiętnić powstanie warszawskie w nietypowy sposób. Gracze World of Tanks rozegrają specjalny turniej, w którym będzie można wygrać Pudla – niemiecki czołg, który udało się przejąć powstańcom.

Rejestracja graczy, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia. Sam turniej rozpocznie się dzień później. Pudel nie jest jedyną interesującą nagrodą dostępną z okazji wydarzenia upamiętniające powstanie warszawskie.

Powstanie warszawskie w World of Tanks

powstanie-warszawskie-w-world-of-tanks

Główną nagrodą będzie tajemniczy czołg VIII poziomu z dołączonym miejscem garażowym. Pudel będzie nagrodą za miejsce nr 2. Nagroda za ostatnie miejsce na podium to tysiąc złotych monet i 5 polskich racji bojowych, czyli kultowy chleb ze smalcem. Tak, w grze polskimi czołgami bonusy zapewnia chleb ze smalcem. Bardzo szanuję.

Rejestracja do turnieju oraz szczegółowe informacje dotyczące rozgrywki znajdują się tutaj. Jeśli z kolei zastanawiacie się, jak się gra Pudlem, to odsyłam was do recenzji napisanej przez Mateusza.

Wargaming robi to dobrze

Oczywiście można dyskutować o tym, czy turniej w jakiejś grze komputerowej to odpowiednia forma uczczenia pamięci o tak krwawym i dramatycznym wydarzeniu, jakim było powstanie warszawskie. Moim zdaniem forma ta akurat pasuje do World of Tanks. No i trudno zarzucić ludziom z Wargaming jakąś niekonsekwencję. Twórcy World of Tanks od lat wspierają inicjatywy i akcje związane z upamiętnianiem ważnych wydarzeń związanych z II WŚ. Możecie nie wiedzieć na przykład o tym, że Wargaming z pieniędzy zarobionych na swoich wirtualnych czołgach ratuje zapomniane muzea ze zbiorami z tego okresu.

Nie wspomnę już nawet o walorach edukacyjnych samej gry. Chociażby jej popularność sprawia, że bardzo wielu graczy World of Tanks zaczyna bliżej interesować się tym okresem w naszej historii. Dlatego turniej z okazji powstania warszawskiego jest moim zdaniem o wiele lepszą akcją, niż kompletnie nieprzygotowany Mike Tyson, czytający jakiś generyczny tekst z promptera. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć powodzenia graczom, którzy wezmą udział w turnieju Wargaming.

Dołącz do dyskusji