Do Tatrzańskiego Parku Narodowego bez smartfona ani rusz. Telefonem kupisz bilet i przeskoczysz kolejki do kas

News/Podróże 09.07.2018
Do Tatrzańskiego Parku Narodowego bez smartfona ani rusz. Telefonem kupisz bilet i przeskoczysz kolejki do kas

Do Tatrzańskiego Parku Narodowego bez smartfona ani rusz. Telefonem kupisz bilet i przeskoczysz kolejki do kas

Tatrzański Park Narodowy uruchomił właśnie sprzedaż biletów za pośrednictwem mPay – systemu płatności przy użyciu telefonów komórkowych. Turyści korzystający z aplikacji mobilnej mogą rozpocząć zwiedzanie parku znacznie szybciej, bez konieczności stania w kolejkach do kas.

Tatrzański Park Narodowy to jedna z największych polskich atrakcji przyrodniczych, każdego roku odwiedzana przez ponad 3,5 mln osób. W szczycie sezonu turyści muszą być uzbrojeni w dużą dozę cierpliwości, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do kas biletowych może zająć nawet kilkanaście minut. Korzystanie z zainstalowanej w telefonie aplikacji mPay to prosty sposób, aby tego uniknąć.

Bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego kupisz przez aplikację

bilety-do-tatrzanskiego-parku-narodowego-1

Dokonanie zakupu w mPay trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie należy dotknąć kafelka „Tatrzański Park Narodowy” i wybrać jeden z dostępnych biletów. W kolejnych krokach wystarczy określić liczbę kupowanych wejściówek i potwierdzić płatność. Jej źródłem może być podłączona do mPay karta płatnicza lub zasilona środkami pieniężnymi elektroniczna portmonetka.

W mPay dostępne są bilety jednorazowe, 7-dniowe oraz dla grup liczących maksymalnie 10 osób. Standardowo są one ważne od momentu nabycia, ale turyści mają też możliwość dokonania zakupu biletów z jednodniowym wyprzedzeniem, np. w miejscu zakwaterowania.

Pozwala to na lepsze zaplanowanie zwiedzania parku, na terenie którego nie zawsze jest dostępny Internet. Połączenie z siecią nie jest natomiast potrzebne do wyświetlania biletów, które w momencie zakupu zostają automatycznie zapisane w zakładce „Kontrola biletów”.

Mam nadzieję, że to nie koniec usprawnień w działaniu TPN.

bilety-do-tatrzanskiego-parku-narodowego-1

Dodatkowym udogodnieniem dla turystów jest możliwość używania mPay do kupowania biletów na autobusy komunikacji miejskiej w Zakopanem. Usługa działa od początku roku i obejmuje bilety jednorazowe, 7-dniowe oraz miesięczne. Aplikację mPay można pobrać za darmo w Google Play i App Store, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu app.mpay.pl.

Możliwość zakupu biletów wstępu przez mobilną aplikację to bez wątpienia krok w dobrą stronę. Chciałbym jeszcze, żeby TPN jakimś cudem rozwiązał problem przeładowanych parkingów dla zwiedzających. Kwestii transportu do Morskiego Oka wolę nie poruszać, ale konie wypadałoby zastąpić czymś nowszym.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji