Warszawa kusi tuzy świata finansów. American Express ma tu zatrudnić setki osób. Albo nawet tysiące

News/Bankowość 25.06.2018
Warszawa kusi tuzy świata finansów. American Express ma tu zatrudnić setki osób. Albo nawet tysiące

Warszawa kusi tuzy świata finansów. American Express ma tu zatrudnić setki osób. Albo nawet tysiące

American Express pojawi się w Warszawie. Na razie nie w formie karty w portfelach Polaków, ale jako pracodawca. 

Według doniesień Pulsu Biznesu American Express, gigant rynku kart płatniczych, szuka miejsca na otwarcie nowego centrum usług, a jego oczy zwrócone są przede wszystkim na Warszawę.

American Express w Warszawie już jest. 

Firma cały czas się rozwija i teraz chce wzmocnić swoją obecność w naszym regionie. Stolica Polski jest tylko jednym z miast branych pod uwagę przez korporację. Do walki staje też Budapeszt i Praga, choć sprawa może być już przesądzona.

Puls Biznesu powołując się na anonimowe źródło, donosi, że wybór już się dokonał i właśnie w stolicy Polski będzie się mieściło biuro, w którym najpierw pracę znajdzie 500 osób, a potem liczba pracowników wzrośnie do ponad tysiąc. Inne źródło jest jeszcze bardziej optymistyczne, bo mówi aż o 2 tys. zatrudnionych.

American Express w Warszawie już jest. W dwóch biurach pracuje tu 150 osób, więc forma dobrze wie, na co się pisze. Oficjalnie jeszcze żadna decyzja nie została podjęta. Eksperci sugerują, że firma będzie się ubiegała o grant, który ma ją dodatkowo zmotywować do wybrania polskiej stolicy.

Warszawa kusi tuzy świata finansów.

Jak zwracają uwagę eksperci, to kolejna firma, która zdecydowała się na Warszawę jako miejsce swoich inwestycji. W zeszłym roku gigant bankowości JP Morgan ogłosił, że otwiera biuro w stolicy kraju, a kilka miesięcy temu usłyszeliśmy o planowanym otwarciu centrum biznesowego przez brytyjski bank Standard Chartered.

Dzięki tym inwestycją Warszawa staje się coraz atrakcyjniejsza zarówno dla pracodawców, jak i pracowników sektora finansowego.

Nie wiadomo, czy pojawienie się American Express w Warszawie, ma szansę skutkować pojawieniem się nowej karty płatniczej w ofercie banków w Polsce. Duopol VIsa — Mastercard trzyma się mocno i przerwanie go z pewnością nie byłoby takie proste. Wszystko zależy od tego, jak władze firmy zza oceanu patrzą na nasz kraj. Czy widzą w nim tylko dobrych (i tanich) pracowników czy także potencjalnych klientów, którzy byliby zainteresowani ofertą giganta.

Dołącz do dyskusji