REKLAMA

Słuchawki, drony, zegarki. Oto najciekawsze gadżety targów CES 2018

Interesujesz się nowinkami z targów CES 2018, ale liczba nowości zaczyna cię przytłaczać? Zapraszam do przeglądu najciekawszych produktów pokazanych na tegorocznych targach.

10.01.2018 18.29
Słuchawki, drony, zegarki. Oto najciekawsze gadżety targów CES 2018
REKLAMA

Tegoroczne targi CES jeszcze się nie zakończyły, ale wszystkie najważniejsze premiery miały już miejsce. Pojawiło się kilka pomysłów na zupełnie nowe typy urządzeń, a także wiele udoskonaleń dotychczasowych technologii.

REKLAMA

Oto moja lista najciekawszych gadżetów i sprzętów, które zostały zaprezentowane na targach. W podsumowaniu nie uwzględniłem smartfonów i laptopów, ponieważ są to tak rozległe dziedziny, że poświęcimy im osobne teksty.

Nokia Sleep

Nokia Sleep to gadżet, który pozwoli monitorować sen. W odróżnieniu od smartfonów i opasek, wyniki mają być bardzo dokładnie, ponieważ urządzenie jest matą, która leży bezpośrednio na materacu. Nokia Sleep sama rozpozna kiedy zaśniesz, w jakiej fazie snu jesteś, a także czy chrapiesz.

Dodatkowo jeśli twoje sprzęty domowe (np. termostat, rolety, oświetlenie) są zitegrowane z domową siecią Wi-Fi, Nokia Sleep za pośrednictwem aplikacji IFTTT może nimi sterować. Kiedy zasypiasz temperatura w domu może obniżać się o kilka stopni, a kiedy się budzisz, rolety mogą się same otwierać. Urządzenie trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku w cenie poniżej 100 dol.

Philips SmartSleep

Sen ułatwi też opaska na głowę Philips SmartSleep, której głównym zadaniem jest generowanie białego szumu ułatwiającego zasypianie. Sensory wbudowane w części czołowej rzekomo wykrywają aktywność mózgu dzięki czemu określają fazę snu. Kiedy rozpoczyna się faza głęboka, opaska zaczyna emitować szum, który poprawia jakość snu. Dźwięk nikogo nie obudzi, ponieważ jest przenoszony przez przewodnictwo kostne.

Intel Shooting Star Mini

Te miniaturowe drony Intela są stworzone do bezpiecznego latania we wnętrzach budynków, bez potrzeby korzystania z GPS do określenia własnej lokalizacji. Shooting Star Mini na razie nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej, ponieważ latają w grupach po 100 dronów. Póki co nie polatamy nimi w domu, ale być może coraz częściej będziemy je widywać w roli latających „tancerzy” na koncertach lub konfernecjach.

Yuneec HD Racer

Dronów ze świetnymi kamerami jest już wiele, ale sportowych konstrukcji do szybkiego latania w goglach FPV nadal brakuje. Takim dronem jest Yuneec HD Racer. To propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Kamerka 1080p zapewni płynny podgląd obrazu w 60 kl./s w okularach pilota, a cena na poziomie 180 dol. nie zrujnuje portfela.

Zwijany 65-calowy OLED od LG

To urządzenie mocno oddziałuje na wyobraźnię. LG pokazało 65-calowy, zwijany ekran OLED, który w zależności od potrzeb można zupełnie schować w obudowie, rozwinąć na całą szerokość, rozwinąć do kinowych proporcji 21:9, albo do formy paska, który poda nam najważniejsze informacje.

Na razie jest to pokaz siły LG i zapowiedź przyszłych produktów. Nie wiadomo, czy i kiedy produkt trafi do sprzedaży.

Samsung The Wall

To kolejny prototyp telewizora przyszłości i jednocześnie zapowiedź nowej technologii obrazowania Samsunga, czyli MicroLED. Każdy miniaturowy LED sam emituje światło, więc nie wymaga podświetlenia, dzięki czemu technologia bardzo przypomina OLED, ale jednocześnie jest pozbawiona wad w postaci dość szybkiego wypalania diod organicznych.

The Wall ma jeszcze jedną ciekawą funkcję, czyli modułowość konstrukcji. Brak ramek sprawia, że możemy powiększyć telewizor dokupując do niego kolejną część. Prototyp ma jednak 146 cali, więc powiększanie raczej nie będzie potrzebne.

LG OLED TV 8K, 88 cali

W kwestii telewizorów przyszłości, nie sposób zapomnieć o jeszcze jednej pokazowej konstrukcji LG. To telewizor OLED o przekątnej 88 cali i rozdzielczości 8K. To sygnał, że LG przygotowuje się do kolejnego przeskoku technologicznego, którym będzie jakość 8K.

Sony UBP-X700

Jeśli jesteśmy przy najlepszej jakości obrazu, to nie można zapomnieć o źródle dostarczającym równie dobrą jakość. Aby docenić najlepsze telewizory, warto wyposażyć się w odtwarzacz Ultra HD Blu-Ray. Takie urządzenie pokazało Sony. Model UBP-X700 wspiera HDR w standardzie HDR10 i Dolby Vision, a do tego ma wbudowane aplikacje Netflix, Amazon Prime Video i YouTube. W tej kategorii sprzętu warto jednak postawić na nośnik fizyczny, który wykorzysta pełen potencjał nowych telewizorów.

Wacom Cintiq Pro 32” i 24”

Coś dla rysowników i projektantów z zasobnym portfelem. Największy tablet graficzny Wacom Cintiq Pro w rozmiarze 32 cali (!) został zapowiedziany w połowie ubiegłego roku, a debiutuje na targach CES, po czym niebawem trafi do sprzedaży w cenie 3300 dol. Wariant 24-calowy będzie kosztował 2000 dol.

Urządzenia są wyposażone we własne ekrany, o których jakoś możemy być spokojni. 16-calowy wariant miał rozdzielczość 4K i pokrywał 94 proc. przestrzeni barwnej Adobe RGB. Nowe tablety współpracują z piórkiem Wacom Pro Pen 2 wykrywającym ponad 8 tys. poziomów nacisku.

Garmin Forerunner 645 Music

garmin forerunner 645 music

W końcu w ofercie Garmina pojawił się sportowy zegarek, który umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio na słuchawkach BT, a to oznacza, że podczas treningu smartfon może zostać w domu. Poza tym Garmin Forerunner 645 Music to rasowy inteligentny zegarek dla sportowca, wodoodporny, wyposażony w czujnik tętna, pozwalający na siedmiogodzinny trening z włączony GPS-em. Muzyczny zegarek Garmina wyceniono na 449 euro.

Sony WF-SP700N

A jeśli już jesteśmy przy sporcie i muzyce, do kompletu przydadzą się nowe słuchawki Sony WF-SP700N. To całkowicie bezprzewodowa konstrukcja z wbudowaną redukcją hałasów. Na dodatek słuchawki są wodoodporne, więc sprawdzą się podczas treningu. Akumulator wystarczy jedynie na 3 godziny słuchania muzyki, ale etui ma dodatkowe ogniwo, które wystarczy na dwukrotne naładowanie słuchawek. W efekcie mamy 9 godzin słuchania.

Jabra Elite Active 65t

Bezprzewodowy dźwięk zapewnią sportowcom także słuchawki Jabra Elite Active 65t. Słuchawki działają na jednym ładowaniu 5 godzin, a etui zapewnia energię na kolejne 10 godzin grania. Sportowa wersja słuchawek jest odporna na wodę (certyfikat IP56), a do tego ma akcelerometr, dzięki któremu można śledzić i zapisywać dane odnośnie ruchu.

Sennheiser HD 820

Jeśli jesteś osobą bardziej wymagającą w kwestii dźwięku, Sennheiser ma propozycję z półki audiofilskiej. To HD 820, czyli wokółuszne słuchawki z wysokiej klasy przetwornikami i szklanymi pokrywami. Materiałów premium jest tu więcej: przewody pokryte srebrem, pozłacane wtyczki, czy ręcznie wykonane wkładki ze skóry syntetycznej. Najważniejszy jest jednak dźwięk, który ma zadowolić nawet bardzo wymagających słuchaczy. Cena to 10 399 zł.

Soundbar Sennheiser z technologią Ambeo

Sennheiser pokazał też swój pierwszy soundbar, a raczej jego prototyp. Urządzenie jest wyposażone w aż 13 głośników, z których sześć to czterocalowe soobwoofery, pięć to głośniki wysokotonowe, a dwa są skierowane do góry, aby odbijać audio od sufitu. To część technologii Ambeo zapewniającej przestrzenny dźwięk. Według producenta soundbar działa w systemie „5.1.4”, gdzie czwórka oznacza cztery wirtualne głośniki w każdym rogu pokoju. Brzmienie podobno powala, ale Sennheiser ciągle pracuje nad finalną wersją produktu.

Johnson Controls GLASS

GLASS to inteligentny termostat, który przykuwa uwagę świetnym wyglądem, w którym pierwsze skrzypce gra przezroczysty ekran OLED o przekątnej 5,9 cala. Termostat działa pod kontrolą Windowsa 10 IoT Core i obsługuje Cortanę i tylko Cortanę, co dla niektórych osób może być wadą. Cena to 319 dol.

SteelSeries Rival 600

Myszka dla graczy SteelSeries Rival 600 jest oczywiście wyposażona w kilka kolorowych paneli podświetlanych diodami, ale jej najciekawszą funkcją jest działanie… w powietrzu. Specjalne sensory wykrywają ruch nie tylko na płaskiej powierzchni, ale też ponad nią, więc przy przekładaniu myszki na podkładce nie traci się cennych ułamków sekund. Do tego wewnątrz mamy osiem odważników pozwalających dostosować masę. Nie zabrakło też wysokiej klasy sensora optycznego o rozdzielczości 12000 CPI, 350 IPS.

DJI Osmo Mobile 2

dji osmo mobile 2 gimbal

Druga generacja gimbala mobilnego firmy DJI to rewolucja głównie pod względem ceny. Urządzenie kosztuje 129 dol, podczas gdy poprzednik kosztował 300 dol. Do tego czas pracy wzrósł z 4 do 15 godzin, a wbudowany akumulator może ładować smartfona przy nagrywaniu. DJI dodał też możliwość łatwego filmowania w pionie. Na szczęście to opcjonalna funkcja.

Inteligentne ekrany

REKLAMA
głośnik google asystent smart display

Trudno wyróżnić w tej nowo powstałej kategorii jedno konkretne urządzenie, ponieważ żadne jeszcze nie zadebiutowało. Inteligentne ekrany tworzone przez kilkanaście firm (w tym Sony, JBL, Lenovo) to głośniki wyposażone w ekrany i współpracujące z Asystentem Google. To bardzo ciekawa alternatywa dla urządzeń Amazona, a zwłaszcza dla Amazon Echo Show.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA