Ogromna aktualizacja Pokemon GO będzie jeszcze większa. Są nowe szczegóły

Artykuł/Gry 07.12.2017
Ogromna aktualizacja Pokemon GO będzie jeszcze większa. Są nowe szczegóły

Ogromna aktualizacja Pokemon GO będzie jeszcze większa. Są nowe szczegóły

Pokemon GO doczeka się przed końcem roku ogromnej aktualizacji. Okazuje się w dodatku, że twórcy gry nie odsłonili nadal jeszcze wszystkich kart. Efekty pogodowe i 3. generacja to nie koniec niespodzianek.

Pokemon GO ma już ponad rok, a na horyzoncie jest nowa gra wykorzystująca lokalizację i rozszerzoną rzeczywistość w uniwersum Harry’ego Pottera. Niantic nie ma jednak zamiaru porzucić trenerów, którzy nadal łapią w wolnych chwilach kolorowe stworki.

Zimowa aktualizacja Pokemon GO jest większa, niż przypuszczaliśmy.

Wczoraj producent gry ogłosił, że jeszcze w tym roku do gry trafią kolejne stworki z 3. generacji. Pierwsze stworki z gier Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire zadebiutują jeszcze w tym tygodniu. Oprócz tego w grze pojawi się dynamicznie zmieniająca pogoda, która będzie wpływać na mechanikę walk oraz gatunki stworków pojawiających się w okolicy.

To jednak nie koniec zmian. Do sieci trafiły pliki APK z Pokemon GO w wersji 0.85.1 oraz 0.85.2, a w App Storze pojawiło się Pokemon GO 1.55.1. Zapaleni gracze przeanalizowali zawartość plików instalacyjnych gry na Androida i znaleźli w kodzie odniesienia do nowych funkcji i przedmiotów, które pomogą trenerom w łapaniu i trenowaniu Pokemonów.

Pokemon GO 0.85.1 – co wykazała analiza pliku APK?

Nowa wersja gry wprowadziła nowy ekran ładowania, ale najważniejszą nowością, jaką odkryto w Pokemon GO, jest nowy przedmiot: Star Piece. Będzie można kupić go w sklepie. Podobnie jak w przypadku innych przedmiotów, dostępne będą paczki zawierające 8 lub 25 egzemplarzy.

Jak na razie zasada działania nie jest jeszcze znana, ale można rozsądnie założyć, że Star Piece będzie dla Star Dustu tym, czym Lucky Egg jest dla doświadczenia. To świetna wiadomość – wszyscy trenerzy cierpią w końcu na niedobór Star Dustu, który jest wymagany do ulepszania swoich stworków.

Pokemon GO wprowadza Battle Parties.

Dzięki temu trenerzy nie będą musieli wybierać od nowa przed każdą walką grupy stworków, jakiej chcieliby użyć. Wystarczy raz zapisać zespół składający się z sześciu Pokemonów, a przy kolejnej walce będzie można wybrać wszystkie jednym kliknięciem. Jak na razie nie działa to jednak w pełni poprawnie.

Kod zdradził nieco informacji na temat efektów pogodowych. Każdy z nich: deszcz, zachmurzenie, wiatr, śnieg, mgła i słoneczna pogoda może mieć jeden z czterech poziomów nasilenia. Może wystąpić też sytuacja, że nie będzie aktywny żaden z efektów pogodowych, a gra będzie powiadamiać o ekstremalnej pogodzie.

A to nadal nie koniec zmian w Pokemon GO.

W kodzie gry pojawiły się nowe ataki, przygotowane z myślą o Pokemonach z 3. generacji. Nowe ruchy typu Fast to Take Down, Waterfall, Yawn i Present. Pojawiły się też ataki typu Charge, czyli Surf, Draco Meteor, Doom Desire, Psycho Boost, Origin Pulse i Precipice Blades.

Ze zmian pod maską gra wprowadziła nowy mechanizm cache dla dziennika, który może pomóc go szybciej odświeżać lub zwiększyć liczbę wpisów. Pojawiły się też nowe narzędzia do wykrywania błędów oraz dziwne obrazki o dziwnych nazwach, których przeznaczenie nie jest jeszcze znane.

Niedługo po udostępnieniu Pokemon GO 0.85.1 na Androida pojawiła się kolejna aktualizacja oznaczona numerem 0.85.2, ale w przypadku tego wydania nie znaleziono w kodzie gry nic poza poprawkami błędów. Na aktywację większości nowości w grze musimy jeszcze poczekać, ale już teraz zmieniła się tekstura wody, wygląd mapy i nieba oraz pojawiła się animacja zapadania zmroku.

Dołącz do dyskusji