Nie po to budujemy inteligentny dom, by zastanawiać się jak go obsługiwać

Nie po to budujemy inteligentny dom, by zastanawiać się jak go obsługiwać

Nie po to budujemy inteligentny dom, by zastanawiać się jak go obsługiwać

ABB-free@home umożliwia zdalne sterowanie instalacjami w inteligentnym domu przy pomocy Internetu. Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie. Ów system to także prosta instalacja oraz równie łatwa konfiguracja.

ABB wychodzi z założenia, że nie po to klient buduje inteligentny dom, by następnie zastanawiać się jak go obsługiwać. Przewodnik użytkownika zawarty w aplikacji do obsługi mechanizmów ABB pozwala szybko dostosować potrzebne ustawienia prezentowanego na targach Audio Video Show & Smart Home systemu free@home. Wszystkie dostępne urządzenia można przydzielić do poszczególnych kondygnacji i pokojów z poziomu wyświetlacza tabletu lub komputera, a następnie włączyć.

Sam system inteligentnego domu ABB Free@Home pozwala na kontrolowanie funkcji takich, jak ogrzewanie, sterowanie światłem i wiele innych z poziomu laptopa czy telefonu. Na samym systemie spinającym inteligentne urządzenia domowe ABB nie kończy.

Wytrzymała i praktyczna stacja domofonowa ABB Welcome.

ABB-free@home

Proces budowy stacji zewnętrznej ABB Welcome obejmował szereg rygorystycznych testów w warunkach symulujących tropikalne upały, w których temperatura sięga 70°C, ekstremalnie niskie temperatury do -40°C, słone morskie powietrze, ulewne deszcze czy wystawienie na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, powodujących zmiany koloru. Sprawdzana jest także zgodność elektromagnetyczna, zgodność z ustawą o elektroodpadach, dyrektywą RoHS i elektrostatyczność.

Sztuka uzyskania funkcji wielu produktów w jednym urządzeniu polega na zastosowaniu różnych trybów ustawień. Dla przycisku modułu audio, w zależności od upodobań, można ustawić różne funkcje, takie jak łączenie z konsolą portierską lub włączanie światła. W module kamery znajduje się powłoka przeciw parowaniu oraz wbudowana nagrzewnica. Tego typu podwójna ochrona zapewnia przejrzysty obraz w zamglonym środowisku.

ABB ma też rozwiązania typu KNX.

Nowa seria urządzeń IP ABB i-bus KNX, składająca się z interfejsu IP i routera IP, może być wykorzystywana we wszystkich zastosowaniach, w których system KNX powinien być podłączony do sieci IP. Interfejs IP nadaje się szczególnie do łączenia systemów wizualizacji i oprogramowania ETS do magistrali KNX, dlatego dysponuje pięcioma serwerami tunelowymi pozwalającymi maksymalnie 5 użytkownikom IP jednocześnie nawiązać połączenie.

ABB-free@home

Router IP może być używany dodatkowo jako szybsze połączenie między liniami KNX i dostarczać 5 serwerów tunelowych. Oba urządzenia mogą być zasilane przez oddzielne sieci zasilające 12 – 30 V DC lub zasilane poprzez Power over Ethernet (PoE), co pozwala zaoszczędzić miejsce na tablicy rozdzielczej. Ponadto, nowa seria obsługuje narzędzie ABB i-bus co ułatwia instalację i uruchomienie.

Rozwiązania firmy ABB do smart home – a także jej konkurentów – można podziwiać na targach Audio Video Show & Smart Home w Warszawie. Te potrwają do niedzieli do 18:00.

Dołącz do dyskusji