Odrobina czystego Androida dla każdego. Google uwolnił kolejną aplikację

News/Oprogramowanie 15.08.2017
Odrobina czystego Androida dla każdego. Google uwolnił kolejną aplikację

Odrobina czystego Androida dla każdego. Google uwolnił kolejną aplikację

Jeśli marzy ci się czysty Android na smartfonie z nakładką producenta, dziś jest twój szczęśliwy dzień. Google udostępnił właśnie kolejną aplikację dla wszystkich, którzy chcą mieć taki system, jak Google przykazał.

Na przestrzeni ostatnich dwóch-trzech lat Google sukcesywnie dbał o to, by doświadczenie Androida mogło być dla każdego z użytkowników takie samo. Skoro nie udało się osiągnąć tego poprzez walkę z fragmentacją systemu, to gigant z Mountain View próbuje to osiągnąć udostępniając swoje autorskie aplikacje wszystkim tym, którzy korzystają ze smartfonów z nakładką producenta.

I tak do Wiadomości, Zdjęć, Aparatu, Google Launchera i wielu innych dołączyła kolejna aplikacja – Kontakty Google.

Aplikacja Kontaktów była dostępna w Sklepie Play od dawna – ale tylko dla smartfonów z linii Nexus i Pixel. Teraz każdy może ją pobrać na swój telefon i cieszyć się jednolitą, spójną estetyką czystego Androida.

Kontakty Google dostępne dla wszystkich.

Dlaczego warto pobrać aplikację Kontakty?

Przede wszystkim dlatego, że w wielu smartfonach manager kontaktów jest a) paskudny wizualnie b) kompletnie nieintuicyjny w obsłudze. Kontakty Google prezentują się bardzo elegancko, a do tego są proste w obsłudze i – co jeszcze ważniejsze – integrują się z resztą ekosystemu automatycznie. Kontakty synchronizują się z przeglądarką, a także – jeśli wciąż mamy taką potrzebę – możemy zsynchronizować je z kartą SIM.

Jeśli więc korzystasz z telefonu z Androidem, Gmaila/Inboxa, a może jeszcze trzymasz się dzielnie konta na Google+ – wszystkie informacje będziesz miał w jednym miejscu.

Czysty Android dla każdego

Na koniec krótki poradnik, jak z każdego telefonu zrobić niemal „czystego” Androida:

Do tego możemy dołożyć także inne aplikacje Google’a, które znajdziemy w Sklepie Play, zależnie od upodobań. Kontakty nie są pierwszą aplikacją, która uprzednio była dostępna tylko na Nexusach i Pikselach – aby upodobnić do nich swój smartfon możemy pobrać też m.in. aplikację zegara czy nawet kalkulatora. Po ich instalacji otrzymujemy spójny wizualnie i funkcjonalnie system, działający i wyglądający lepiej od większości nakładek producenta.

Sam od kilku lat podmieniam usługi producentów usługami Google’a i bardzo sobie chwalę ich sposób działania.

Oczywiście, ten kij ma dwa końce: za spójność i wygodę płacimy pewnym uzależnieniem od Google’a i ogromnymi ilościami danych przesyłanymi na serwery giganta.

Jeśli nie jest to dla was problemem, to aplikacje Google’a mogą okazać się doskonałymi zamiennikami kalekich niekiedy usług producentów telefonów.

Dołącz do dyskusji