Dwie świetne gry akcji w PlayStation Plus w sierpniu: Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry

News/Gry 26.07.2017
Dwie świetne gry akcji w PlayStation Plus w sierpniu: Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry

Dwie świetne gry akcji w PlayStation Plus w sierpniu: Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry

Sierpień zapowiada się na kolejny dobry miesiąc dla abonentów usługi PlayStation Plus. Za darmo zagramy w Just Cause 3 i jedną z odsłon Assassin’s Creed.

Przez całe długie miesiące PlayStation Plus nie miało dobrej passy. Przez wiele miesięcy dostawaliśmy w abonamencie dostęp do dość przeciętnych tytułów z pierwszej ligi,lub do mniej znanych tytułów niezależnych.

Owszem, dobre indyki z pewnością są warte uwagi, ale z każdym rokiem czasu na granie robi się coraz mniej. Nie starcza go nawet na najlepsze tytuły AAA oceniane na 10/10, a co dopiero na mniejsze produkcje z półki 7/10.

Na szczęście od kilku miesięcy nie mamy powodów do narzekań na PS Plus. Abonenci dostali bezpłatny dostęp do przegenialnych Life is Strange i Until Dawn, do udanych Tales from the Borderlands i Game of Thrones: A Telltale Series, jak i do świetnych platformówek Tearaway Unfolded i LittleBigPlanet 3.

Sierpień będzie równie dobrym miesiącem. Zagramy w Just Cause 3 i Assassin’s Creed: Freedom Cry.

Just Cause 3 to jedna z najciekawszych gier akcji ostatnich lat. Ten tytuł ogram z dużą chęcią, ponieważ nie miałem jeszcze okazji tego zrobić. Nasz specjalista od gier – Szymon Radzewicz – mocno poleca grę, zachwalając otwarty świat i ogrom możliwości dotarcia do celu.

Jak pisał Szymon w swojej recenzji Just Cause 3:

W Just Cause 3 gram od kilkunastu dni. Mimo tego, wykonałem zaledwie cztery misje fabularne. (…) Co w takim razie robię? Bawię się w rewolucjonistę! Kawałek po kawałku, wyrywam kraj ze szponów typowego dyktatora, który robi wszystko, aby mnie powstrzymać. Wysyła wojsko, czołgi, śmigłowce, a nawet odrzutowce i krążowniki sunące po wodzie.

Assassin’s Creed: Freedom Cry to z kolei samodzielny dodatek do AC: Black Flag, jednej z najlepszych odsłon serii o cichych zabójcach. Bohaterem historii jest czarnoskóry Adewale, pierwszy oficer okrętu Jackdaw. Akcja dzieje się 15 lat po wydarzeniach z Black Flag, a w tym czasie Adewale sam został asasynem. Gra ponownie pozwala wrócić na rajskie scenerie Karaibów.

Posiadacze PlayStation 3 zagrają w Snake Ball i Super Motherload.

Obie gry to platformówki. Pierwszą można uznać za trójwymiarowy remake klasycznego Węża, a druga to gra logiczno-zręcznościowa, w której operujemy machiną wiertniczą na Marsie. Nie są to tak głośne tytuły, jak sierpniowe gry dla posiadaczy PS4, ale trudno się temu dziwić. PlayStation 3 ma przecież coraz mniejszą bazę użytkowników.

Jak co miesiąc, są także dwie gry dla posiadaczy konsoli przenośnej PS Vita. Tym razem są to Downwell i Level 22.

Wszystkie sierpniowe gry trafią do sklepu PS Store 1. sierpnia. Nie zapomnijcie przypisać ich do konta!

Dołącz do dyskusji