W betonowej dżungli chwila spokoju w zieleni – złapane smartfonem #92

Akcja partnerska/Foto 12.06.2017
W betonowej dżungli chwila spokoju w zieleni – złapane smartfonem #92

W betonowej dżungli chwila spokoju w zieleni – złapane smartfonem #92

Chciałem, żeby dzisiejsze zdjęcie wyglądało jak klatka z filmu. Udało się?

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dziś sprawa była prosta. Zrobiło się pochmurno, zaczęła się ulewa, a ja… wyszedłem zrobić kilka zdjęć. Po kilku dniach ładnej pogody wiosenny deszcz zapewnił zupełnie nowy wygląd dobrze znanych miejsc, a to zawsze pozytywnie wpływa na kreatywność przy łapaniu kadrów.

Czasami nawet zwykłe krople deszczu na liściach mogą stanowić motyw ciekawego zdjęcia. Trudno tu o silenie się na przełomowy kadr, ale zamiast tego można postawić na klimat zdjęcia. Ten osiągnąłem poprzez obróbkę.

Wykorzystałem aplikację VSCO, o której dziś pisałem na Spider’s Web. Wspomniałem o rewelacyjnych filtrach foto, a dzisiejsze zdjęcie to przykład użycia jednego z nich, a konkretnie HB2. Do tego podrasowałem filtr dodatkowymi smaczkami: podbitą ziarnistością, wzmocnionym efektem „fade” (zanikania), lekko obniżonym kontrastem.

Zdjęcie po tych zabiegach nabrało filmowego charakteru. Żeby jeszcze mocniej go uwypuklić, przyciąłem kadr do proporcji 16:9. ROzważałem jeszcze dodanie filmowej kaszety, ale na zdjęciu wyglądało to zbyt sztucznie.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Dołącz do dyskusji