Gwint już za tydzień będzie dostępny dla wszystkich. Ruszają otwarte betatesty

News/Gry 19.05.2017
Gwint już za tydzień będzie dostępny dla wszystkich. Ruszają otwarte betatesty

Gwint już za tydzień będzie dostępny dla wszystkich. Ruszają otwarte betatesty

CD Projekt RED już za tydzień zaprosi graczy z całego świata do testowania ich nowej gry. Gwint przechodzi w etap publicznej wersji beta, a od teraz każdy chętny będzie mógł grać w karty na wybranej przez siebie platformie.

Gwint zadebiutował jako minigra zwieńczeniu trylogii o przygodach Geralta z Rivii. Wiedźmin 3: Dziki Gon pozwalał graczom na relaksowanie się pomiędzy zabijaniem potworów i uwodzeniem czarodziejek grą w karty z bohaterami niezależnymi.

Gracze pokochali minigrę Gwint, a CD Projekt postanowił to wykorzystać.

CD Projekt RED pracuje właśnie nad samodzielną edycją swojej karcianki. Od zeszłego roku prowadzone są zamknięte betatesty, a wybrani gracze mogą instalować wersję próbną gry na komputerach i konsolach. Do tej pory, by przetestować samodzielną wersję Gwinta w praktyce, trzeba było postarać się o zaproszenie.

Polskie studio postanowiło jednak sprawdzić, jak ich produkcja spodoba się szerszej publiczności. Od przyszłego tygodniu zaproszenie nie będzie wymagane. Wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się ze znajomymi podczas karcianych pojedynków i to niezależnie od tego, na jakiej platformie mają zamiar grać.

Otwarte betatesty gry Gwint na PC, PS4 i X1 ruszają już 24 maja.

Twórcy zapowiedzieli nie tylko start publicznej wersji beta, ale również kilka nowości. Wśród nich znalazły się zupełnie nowe Wyzwania. Ich funkcją będzie przede wszystkim zapoznanie graczy z mechaniką rozgrywki, a zachętą by je wykonać nagrody w postaci nowych kart, w tym. np. liderów jednej z frakcji.

gwint otwarta beta start

Wzmocnione zostały też karty startowe dla poszczególnych frakcji, które może wybrać gracz. Od teraz w każdej z nich pojawią się 4 złote i 6 srebrnych kart, co pozwoli na nieco bardziej urozmaiconą rozgrywkę. Nie zabraknie też oczywiście 20 zupełnie nowych kart, a wraz z nimi animacji dla każdej karty.

Jeśli chodzi o mechanikę przebiegu starć, to jedną ze zmian jest umożliwienie zagrania kartą lidera frakcji. Pojawiły się też nowe umiejętności, tak jak Reorganizacja Królestw Północy – daje to jednostkom pancerz zmniejszający obrażenia. Zmieniono też sposób działania kart pogody, które od teraz zabierają jednostkom punkty siły co turę.

Na koniec zaś najlepsza wiadomość jak do tej pory – Gwint na PlayStation 4 będzie obsługiwał cross-play!

Gracze, którzy korzystają z konsol do gier, zwykle nie mogą bawić się wspólnie z osobami decydującymi się na rozgrywkę na platformie PC. W przypadku nowej gry CD Projekt RED tego ograniczenia nie będzie. Przyznam, że się tego nie spodziewałem.

Rozgrywka multiplatformowa będzie możliwa nie tylko pomiędzy posiadaczami konsol Xbox i komputerów PC, ale też pomiędzy graczami pecetowymi, a użytkownikami PlayStation 4. Nie wiadomo jednak, czy crossplay pomiędzy X1 i PS4 będzie dostępny.

Daje mi to nadzieję, że karcianka na motywach uniwersum Wiedźmina zawita w przyszłości również na smartfony i tablety, a rozgrywka multiplatformowa nie będzie problemem. Jak na razie jednak mobilny Gwint to tylko marzenie

Dołącz do dyskusji