Największa inwestycja w polski startup. Skanska wyłoży 40 mln zł na ekspansję Business Linków

News/Biznes 25.04.2017
Największa inwestycja w polski startup. Skanska wyłoży 40 mln zł na ekspansję Business Linków

Największa inwestycja w polski startup. Skanska wyłoży 40 mln zł na ekspansję Business Linków

Skanska inwestuje w Business Linki. W ciągu 3 lat przeznaczy 40 mln zł na budowę nawet 12 biur co-workingowych w całej Polsce. Ma to uczynić Business Link największą tego typu organizacją w Europie i drugą na świecie.

Skanska to szwedzka firma, która zrealizowała w Polsce już wiele projektów, m.in. most Milenijny czy autostrada A1 na trasie Gdańsk – Toruń. W regionie firma jest obecna nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Natomiast Business Link to sieć 12 biur co-workingowych. Sieć dysponuje obecnie powierzchnią 13,6 tys. m2, które wynajmuje głównie startupom. Dotychczas skorzystało z nich 1350 przedsiębiorców.

Umowa Business Link i Skanski to joint venture, które zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych trzech lat. Skanska obejmie do 50 proc. udziałów w nowych lokalizacjach, ale to Business Link będzie zarządzał biznesem.

Zyskujemy możliwość zbudowania wyjątkowego ekosystemu innowacji w Europie. Business Link ma szansę stać się największą tego typu organizacją w Europie i drugą na świecie  – powiedział Dariusz Żuk, prezes Business Link. Otwieramy biurowce, które były zarezerwowane dla korporacji na mniejsze firmy. Dajemy przedsiębiorcom to, z czego słynie Europa Środkowa: dostęp do świetnych specjalistów, którzy teraz mogą współpracować z największymi korporacjami – dodała Katarzyna Zawodna, prezes spółek biurowych Skanska w Europie Środkowej.

Każdy Business Link będzie miał między 4, a 5 tys. m2. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanę ogłoszone 4 nowe lokalizacje. Przedstawiciele Joint Venture nie ukrywają, że możliwa jest również ekspansja na inne kraje regionu, gdzie obecnie są Szwedzi.

Dołącz do dyskusji

Advertisement