Od teraz Android Pay zapłacisz na Allegro. Podziękuj PayU

News 29.03.2017
Od teraz Android Pay zapłacisz na Allegro. Podziękuj PayU

Od teraz Android Pay zapłacisz na Allegro. Podziękuj PayU

PayU wzbogaca swoją ofertę o kolejną metodę płatności. Dzięki temu będzie można wykorzystać Android Pay do płacenia za zakupy w serwisie Allegro oraz w wielu innych sklepach internetowych.

System płatności Google’a rozpycha się na polskim rynku i trafia do kolejnych banków. Nowa usługa płatności mobilnych pozwala przede wszystkim rozliczać się zbliżeniowo za zakupy smartfonem z wykorzystaniem modułu NFC, ale oprócz tego można wykorzystać ją do płatności za zakupy online.

Android Pay trafia do PayU i będzie dostępne w polskich aplikacjach mobilnych.

Do tej pory mogliśmy skorzystać przede wszystkim z tej pierwszej funkcji, czyli płatności zbliżeniowych. Dzięki integracji z PayU system Google’a będzie można zaś wykorzystać w polskich serwisach e-commerce oraz podczas zakupów dokonywanych przez aplikacje mobilne.

PayU pochwaliło się wdrożeniem wsparcia dla AP w ramach swojej usługi płatniczej, która wcześniej pozwalała opłacać zakupy przez logowanie się do banku lub pobranie należności bezpośrednio z karty płatnicznej.

Polska jest drugim europejskim krajem po Wielkiej Brytanii, w którym zadebiutowało Android Pay. Teraz nasza rodzima firma, czyli PayU, została jednym z pierwszych partnerów Google’a przy wdrożeniu usługi w e-commerce i m-commerce. Dzięki temu system płatności będzie mogło wdrożyć 400 tys. punktów sprzedaży w naszym kraju.

Wszyscy sprzedawcy, którzy współpracują z PayU, będą mogli teraz wdrożyć płatności Android Pay w rozwijanych przez siebie aplikacjach. PayU udostępnia partnerom SDK, które pozwoli wdrożyć usługę płatniczą w programie firmy trzeciej.

Wcześniej Android Pay pojawiło  się w Uberze. Ponieważ PayU jest domyślną metodą płatności w Allegro, to opcja opłacania wygranych aukcji i przedmiotów nabytych przez Kup Teraz z wykorzystaniem płatności Google’a trafi do najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce. To świetna wiadomość, ale…

Gdy patrzę na rozwój Android Pay to zgrzytam zębami z zazdrości.

Usługa płatnicza Google’a jest znacznie młodsza od konkurencyjnego Apple Pay, ale to Google patrzy na nasz kraj łaskawszym okiem. Polska dla Apple’a najwyraźniej nie jest zbyt atrakcyjnym rynkiem i większość nowości nas omija.

Użytkowników iPhone’ów jest u nas stosunkowo niewielu i do dzisiaj nie doczekaliśmy się nawet wsparcia dla polskiej wersji językowej asystenta głosowego Siri.

Lista usług Apple’a niedostępnych w naszym kraju, na której znajduje się Apple Pay w dodatku rośnie, zamiast maleć, a Google wykorzystuje to, by zaskarbić sobie sympatię użytkowników.

Zobacz: Android Pay w Polsce – jak to działa?

https://www.facebook.com/spiderswebtv/videos/1093436777435834/

Więcej materiałów wideo znajdziesz na Facebooku Spider’s Web TV! Wejdź teraz i polub stronę.

Dołącz do dyskusji