Koniec niepewności. W Pokemon GO pojawi się system wymian i walki z innymi graczami

News/Gry 14.02.2017
Koniec niepewności. W Pokemon GO pojawi się system wymian i walki z innymi graczami

Koniec niepewności. W Pokemon GO pojawi się system wymian i walki z innymi graczami

Pokemon GO okazało się niesamowitym sukcesem i to pomimo faktu, że w grze zabrakło dwóch funkcji jakie pokochali fani serii 20 lat temu. Szef Niantic obiecuje jednak, że możliwość wymieniania się stworkami i system walk w trybie PvP pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Debiut Pokemon Go w minione wakacje zaskoczył wszystkich. Spodziewałem się gry, dzięki której paru geeków będzie mogło wrócić do lat młodości. Zanim się obejrzałem, to Pokemony łapał cały świat. Niantic i Nintendo byli przez miesiące na ustach wszystkich i to pomimo oczywistych braków.

W Pokemon GO zabrakło trybu wieloosobowego na wzór gier Pokemon wydanych na Gameboya.

Pierwsza generacja gier Pokemon dostarczała masę rozrywki podczas zabawy dla jednego gracza, ale tryb multiplayer rozwiązano w niej wręcz wzorowo. W czasach, gdy o internecie mobilnym nikt jeszcze nie marzył, a internet stacjonarny był dopiero w powijakach, dwie konsole Gameboy można było łączyć za pomocą kabla.

Gracze mogli dzięki temu wymieniać się złapanymi okazami stworków, jeśli mieli przynajmniej jeden specjalny i niezbyt drogi kabelek. Gra do tego zachęcała, bo w bliźniaczych edycjach Pokemon Red i Pokemon Blue brakowało kilku okazów, które można było zdobyć tylko w drugiej grze. Oprócz tego pojawił się system walk turowych.

To dopiero były emocje!

Do dziś pamiętam pierwsze wieloosobowe pojedynki. Po dziesiątkach godzin spędzonych na trenowaniu stworków można było pokazać kolegom, kto rządzi na dzielni. W Pokemon GO niestety obu tych funkcji, za które gracze pokochali gry wydane na Gameboya, zabrakło. Systemu wymian nie ma, a w walce można stanąć naprzeciwko stworków innych graczy, ale kontrolują je algorytmy.

To się wreszcie zmieni. Jak podaje serwis Touch Arcade powołując się na wypowiedzi CEO firmy Niantic z portalu Vice, system wymian i walk PvP, czyli pomiędzy dwoma graczami w czasie rzeczywistym, w niedalekiej przyszłości pojawi się w ich grze. Owszem, już wcześniej informowano o takich planach, ale po miesiącach ciszy zaczęliśmy się obawiać, że Niantic zarzuciło ten pomysł.

John Hanke przyznał, że Niantic właśnie nad tym pracuje.

Nie podał żadnych ram czasowych, kiedy ta funkcja miałaby się pojawić, ale podejrzewam, że mowa o najbliższych miesiącach. W pierwszej kolejności obie funkcje – wymiany i walki PvP – mają być “okrojone”, ale w przyszłości doczekają się znaczących aktualizacji.

Nie umarł też temat tzw. eventów, czyli wydarzeń w grze przypisanych do określonej lokalizacji w prawdziwym świecie organizowanych przez twórców gry. W zeszłym roku nie udało się nic takiego zorganizować, ale w tym Niantic chce wrócić do tego tematu.

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska - dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji