A to ci heca, Alexa wchodzi do Huawei Mate’a 9

News/Sprzęt 05.01.2017
A to ci heca, Alexa wchodzi do Huawei Mate’a 9

A to ci heca, Alexa wchodzi do Huawei Mate’a 9

Niech ktoś ją powstrzyma! Alexa od Amazonu szturmem zdobywa kolejne przyczółki na rynku. Jest już w głośnikach, sprzętach AGD i RTV, a teraz trafia do telefonów jednego z największych producentów sprzętów z Androidem!

Sukces Alexy od Amazonu jest wręcz niesłychany. Firma, która do tej pory kojarzona była głównie z usługami Web Services, czytnikami Kindle i wielkim sklepem internetowym, jest na dobrej drodze do stania się liderem na rynku „konsumenckiego SI”.

Najnowsze jej partnerstwo jest jednak czymś wyjątkowym. Alexa pojawi się bowiem na telefonach z Androidem. I to nie byle jakich, bowiem na telefonach od jednego z liderów rynku. Mowa tu o Huawei.

Firma Huawei, zamiast pracować jak Samsung nad własnym cyfrowym asystentem (w tym konkretnym przypadku: S-Voice), postanowiła uzupełnić Google Now i Google Assistant o alternatywę w postaci Amazon Alexa. Asystentka Amazonu pojawi się w telefonie Huawei Mate 9.

Alternatywa dla usług Google’a, czyli Alexa na Androidzie

To oczywiście nie oznacza, że ktoś będzie chciał z niej korzystać zamiast z rozwiązań Google’a, które Huawei musi eksponować, jeżeli chce, by jego urządzenia mogły korzystać z usług Google Play. Przykładowo, microsoftowa Cortana jest już od dawna dostępna na Androida, a do tej pory nie udało jej się zdobyć sensownej grupy użytkowników na tej platformie.

Z Alexą może być jednak inaczej. Głośniki Echo są rynkowym hitem, a konsumenci zaczynają się przyzwyczajać do asystentki Amazonu i niewykluczone, że wręcz oczekują jej bytności na innych urządzeniach.

Co, gdzie, kiedy, ale jak to?

Na razie nie wiadomo kiedy aktualizacja oprogramowania dla Mate 9 uwzględniająca Alexę się pojawi do pobrania. Rzekomo telefon w wersji z preinstalowaną asystentką ma się pojawić w sklepie Amazon już jutro. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.

Alexa po części jest tworzona w Polsce. Choć brakuje jej wsparcia plejady usług, jakie łączą ze swoimi asystentami Google, Apple i Microsoft, inteligentna asystentka od Amazonu może być dostosowywana do potrzeb użytkownika, który może tworzyć własne integracje z usługami. Alexa nie rozumie jeszcze języka polskiego. Na razie.

Zobacz: Huawei Mate 9 Pro Porsche Design za 6000 zł!

Najdroższy smartfon Huawei już w Polsce

Najdroższy smartfon Huawei trafił do Polski i kosztuje... prawie 6000 zł. Za co trzeba tyle zapłacić?

Opublikowany przez Spider's Web TV na 27 styczeń 2017

Więcej materiałów wideo znajdziesz na Facebooku Spider's Web TV! Wejdź teraz i polub stronę.

Dołącz do dyskusji