„Stój bo strzelam!”, czyli 10 tysięcy nowoczesnych pistoletów dla polskiej policji

News/Technologie 24.12.2016
„Stój bo strzelam!”, czyli 10 tysięcy nowoczesnych pistoletów dla polskiej policji

„Stój bo strzelam!”, czyli 10 tysięcy nowoczesnych pistoletów dla polskiej policji

Jak poinformował Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Walthery i Glocki wkrótce zastąpią wykorzystywane przez policję pistolety P-64 i P-83.

Jak informuje Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, w odpowiedni na interpelację poselską Mieczysława Miazgi z Prawa i Sprawiedliwości, w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” policjanci wkrótce otrzymają nowe pistolety, które zastąpią starzejące się już P-64 oraz P-83.

Rząd planuje kupić około 10 tysięcy sztuk nowoczesnych pistoletów samopowtarzalnych typu Glock i Walther. Jak dodał Zieliński, proces modernizacji wyposażenia policjantów był długi i, co już jest moją interpretacją, problematyczny, bowiem trwał od 2000 roku.

P-64 i P-83 to 9-milimetrowe pistolety zasilane amunicją 9×18 mm Makarow. Jednak już teraz policja może zaksięgować 97 tysięcy sztuk pistoletów Walther P-99 i Glock 17, 29 i 26. Jak dodaje Zieliński, to ma stanowić 99 proc. zabezpieczenia potrzeb jeśli chodzi o zatrudnionych funkcjonariuszy i 95 proc. jeśli chodzi o tych zatrudnionych na etat.

Zobacz: Samoloty dla polskich pilotów wojskowych

M-346 Master - nowe samoloty szkoleniowe dla polskich pilotów

Na takich samolotach będą się szkolili polscy piloci wojskowi

Opublikowany przez Spider's Web TV na 21 listopad 2016

Więcej materiałów wideo znajdziesz na Facebooku Spider's Web TV! Wejdź teraz i polub stronę.

Dołącz do dyskusji