Play obcina prędkość internetu mobilnego, ale można temu zapobiec

News 15.12.2016
Play obcina prędkość internetu mobilnego, ale można temu zapobiec

Play obcina prędkość internetu mobilnego, ale można temu zapobiec

Sieć Play, z racji relatywnie młodego wieku względem konkurencji, wynajmuje od konkurencji nadajniki, by jego klienci nie odczuli w żaden sposób braków w infrastrukturze. Działa to bardzo dobrze, ale idą zmiany.

Play to jedna z najatrakcyjniejszych sieci w Polsce, znana z fajnej i ciekawej walki o klienta. Pojawiła się znacznie później na rynku niż Idea Orange, Era T-Mobile czy Plus. Dziwnym więc nie jest, że nadal jest w tyle, jeśli chodzi o infrastrukturę, w stosunku do dużo starszej konkurencji. To jednak nie oznacza, że klienci Play mają szczególne problemy z zasięgiem czy dostępem do szybkiej sieci internetowej.

Play wynajmuje bowiem nadajniki od konkurencji. Klienci sieci korzystają więc niejednokrotnie z lokalnego roamingu 2G i 3G (z pominięciem LTE, które Play samodzielnie zapewnia), mogąc się cieszyć nieprzerwanym dostępem do sieci. I tu zaczynają się problemy.

Play: wolny transfer w roamingu

Jak informuje serwis TELKO.in, Play chcąc najprawdopodobniej ograniczyć opłaty za wykorzystywanie cudzej infrastruktury, chce w dość interesujący sposób skłonić swoich klientów do trzymania się tej oferowanej bezpośrednio przez Playa. Sieć ograniczyła roamingową prędkość pobierania do 3 Mb/s i wysyłania do 1 Mb/s.

Obserwacje te potwierdził Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci, w wypowiedzi dla TELKO.in. Twierdzi, że takie „przekierowanie” użytkowników na playową infrastrukturę „poprawi komfort korzystania” z sieci.

Głównym partnerem Playa jest T-Mobile. Sieć Orange nie mogła się powstrzymać i opublikowała dość złośliwy wpis na swoim blogu, wskazując oczywiście, że jej użytkownicy takich problemów nie mają. Przypomina też, że sieć ta współpracuje z T-Mobile, a abonent Orange korzystający tymczasowo z „obcego” nadajnika nie ma na nim żadnych limitów.

Jeśli więc chcecie w pełni korzystać z prędkości, które oferuje LTE, musicie, cóż, trzymać się nadajników Play.

Dołącz do dyskusji

Advertisement