Black Friday, czyli największe zakupy w roku. Ile pieniędzy wydajemy w tym dniu?

Artykuł/Media 25.11.2016
Black Friday, czyli największe zakupy w roku. Ile pieniędzy wydajemy w tym dniu?

Black Friday, czyli największe zakupy w roku. Ile pieniędzy wydajemy w tym dniu?

Black Friday łączy ludzi. Na zakupy wyrusza wówczas aż 133 mln osób! Ile wydajemy wtedy pieniędzy?

Największa na świecie okazja do złowienia przecenionych produktów jest właśnie w pełni. Jeśli chcesz się przekonać, co przygotowali polscy sprzedawcy, zapraszamy na naszego live bloga: Czarny Piątek 2016 w Polsce: najlepsze promocje – lista aktualizowana na bieżąco.

Black Friday trwa 4 dni

Black Friday to zakupowe święto, które narodziło się w Stanach Zjednoczonych i traktowane jest jako dzień rozpoczęcia świątecznych promocji. Obecnie okazje pojawiają się o wiele wcześniej, a Black Friday nie oznacza już tylko jednego, a cztery dni – od Święta Dziękczynienia w czwartek, do niedzieli.

black-friday

W 2015 roku Amerykanie w ciągu dwóch dni wydali w internecie 2,752 mld dol.

Od czasu recesji w 2008 roku wydatki online podczas dwóch pierwszych dni zakupowego szaleństwa rosną nieprzerwanie.

black-friday
Wydatki Amerykanów w Internecie podczas Święta Dziękczynienia i Czarnego Piątku.

Co trzeci zakup miał miejsce na urządzeniach mobilnych
37 | Fundivo

W internecie wydajemy mniej

Przeciętnie każdy kupujący wydaje tego dnia 403 dolary. Średnia dla internetu jest jednak o wiele niższa. Wynosi 128 dolarów na osobę i spada.
403 | Fundivo

Amerykanie częściej wybierają e-commerce

Choć Amerykanie wciąż wydają więcej pieniędzy podczas zakupów z sklepach rzeczywistych, to częściej kupują online. Już w 2014 roku 36 proc. badanych przyznało, że robi zakupy w sklepach stacjonarnych podczas gdy aż 37 proc. wybrało sklepy online.

3 mld dol. w jeden dzień!

Zeszły rok pokazał, że Black Friday jest tak naprawę przystawką do Cyber Monday, czyli kolejnego poniedziałku z przecenami. W 2015 roku w ciągu tego jednego dnia Amerykanie wydali przez internet aż 3 mld dol.!
2.74 | Fundivo

W ten magiczny czas w roku wydajemy dużo pieniędzy. O wiele więcej niż o jakiejkolwiek innej porze roku. Statystyki pokazują, że w miesiąc dzielący amerykańskie Święto Dziękczynienia od Bożego Narodzenia odbywa się 30 proc. całości rocznych zakupów.

Black Friday w Polsce

Jak wynika z szacunków Picodi.com (największego serwisu z kodami rabatowymi) w tym roku w Polsce z promocji i rabatów z okazji Black Friday może skorzystać od 6 do 9 milionów internautów, czyli 25-35 proc. wszystkich korzystających z internetu w naszym kraju. Jeśli chcecie przyłożyć swój portfel swoją cegiełkę do tej liczby, zajrzyjcie na naszego live bloga.

Zobacz: Skąd się wziął Czarny Piątek?

Black Friday 2016, czyli Czarny Piątek w Polsce

Black Friday, czyli Czarny Piątek w Polsce - o co tu właściwie chodzi? Wyjaśniamy w 40 sekund! #blackfriday #czarnypiątek #blackfriday2016 #czarnypiątek2016

Opublikowany przez Spider's Web TV na 25 listopad 2016

Więcej materiałów wideo znajdziesz na Facebooku Spider's Web TV! Wejdź teraz i polub stronę.

Dołącz do dyskusji