Duża aktualizacja Pokemon GO. Wybierz Pokemona, który będzie twoim towarzyszem (teraz też na iOS!)

News/Gry 13.09.2016
Duża aktualizacja Pokemon GO. Wybierz Pokemona, który będzie twoim towarzyszem (teraz też na iOS!)

Duża aktualizacja Pokemon GO. Wybierz Pokemona, który będzie twoim towarzyszem (teraz też na iOS!)

Pokemon GO na Androidzie doczekało się właśnie sporej aktualizacji. Niantic wprowadziło system towarzyszy, który ułatwi zdobywanie cukierków niezbędnych do rozwijania zdobytych Pokemonów. Właściciele iPhone’ów powinni uzyskać dostęp do aplikacji lada moment.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Aktualizacje Pokemon GO zwykle udostępniane są co kilka tygodni we wtorki. Najnowsza wersja na Androida oznaczona numerem 0.37 trafiła właśnie do Google Play, a jeszcze dziś Pokemon GO 1.7.0 powinno pojawić się w App Storze. To dość istotna aktualizacja, która wprowadza jedną istotną nowość.

System buddy pozwoli wybrać swojego towarzysza.

Niczym Ash Ketchum w anime, trenerzy w Pokemon GO będą mogli wybrać jednego Pokemona, który stanie się ich towarzyszem. Nie musi to być koniecznie Pikachu, tak jak w serialu – można wybrać dowolnego zdobytego stworka i otrzymywać za to bonusy.

Po wybraniu Pokemona jako towarzysza pojawia się on na karcie postaci. Stworek pojawi się obok modelu bohatera bądź bohaterki – albo na jego ramieniu, albo przy jego nogach, albo za nim itp. Zależy to od gatunku stworka i jego rozmiaru.

Wybór towarzysza, nazywanego buddy w Pokemon GO, warto dobrze przemyśleć.

Oprócz tego, że model Pokemona przyozdobi kartę postaci, gracze będą mogli zdobyć candy potrzebne do rozwijania swojego Pokemona. W zamian za przebyty dystans – podobnie jak w przypadku wykluwania jajek – gracz będzie otrzymywać candy.

To, jaki dystans trzeba przejść, by otrzymać jeden cukierek, zależne jest od gatunku Pokemona. Zwykle jest to zaokrąglona połowa dystansu, jaki potrzebny jest do tego, by wykluć podstawową formę danego stworka z jajka. W lewym dolnym rogu można śledzić postęp dystansu.

Ile trzeba przejść kilometrów, by dostać cukierek?

Aby zdobyć candy Pokemona, którego podstawowa forma wykluwa się z 10 km jajka, trzeba przejść 5 km. W przypadku Pokemonów, które wykluwały się z jajek 5 km dystans do zdobycia jednego cukierka to 3 km. Z kolei Pokemonom, które zdobywa się z 2-kilometrowych jajek, wystarczy 1 km spaceru.

Twórcy gry zdecydowali się na jedną drobną zmianę. Pokemony nazywane starterami, czyli Bulbasaur, Charmander i Squirtle (oraz ich wyższe formy), chociaż wykluwają się z jajek 2 km, wymagają przejścia 3 km do zdobycia jednego candy. Reszta listy zdaje się jednak pokrywać.

Jak zdobyć dostęp do funkcji Buddy w Pokemon GO?

W celu dodania Pokemona jako towarzysza na ekranie postaci należy kliknąć przycisk w prawym dolnym rogu. Potem wystarczy kliknąć w Pokemona, by sprawdzić dystans pozostały do zdobycia candy. Pokemona można w każdej chwili wymienić, ale traci się wtedy przebyty, ale niepełny dystans.

Aby uzyskać dostęp do wyboru towarzysza trzeba zainstalować grę Pokemon GO 0.37 na Androida, która jest już dostępna do pobrania z Google Play – a jeśli tam jej nie widać, to można próbować zainstalować z APK Mirror. Użytkownicy iPhone’ów muszą za to uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Pokemon GO 1.7.0 trafi do App Store.

Podobno jest też easter egg, który pozwala związać się z Pikachu. Po przebyciu 10 km żółta mysz rażąca prądem może przeskoczyć z ziemi na ramię postaci, co jest oczywiście nawiązaniem do anime Pokemon, której tenże stworek jest maskotką.

Jest też zła wiadomość dla osób, które zrootowały swój telefon z Androidem lub wykonały jailbreak – gra w nowej wersji może na takich urządzeniach nie zadziałać.

Aktualizacja (21:08)

Pokemon GO 1.7.0 wprowadzające możliwość zabierania na spacer wybranego Pokemona pojawiła się właśnie w sklepie App Store. Mogą ją już pobierać wszyscy chętni!

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska - dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji