Nowa funkcja konta PlayStation Network, którą zdecydowanie warto uruchomić

News/Gry 25.08.2016
Nowa funkcja konta PlayStation Network, którą zdecydowanie warto uruchomić

Nowa funkcja konta PlayStation Network, którą zdecydowanie warto uruchomić

Być może konto Playstation Network nie jest waszym najważniejszym internetowym profilem, ale i tak warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Teraz stanie się to łatwiejsze za sprawą wprowadzenia weryfikacji dwuetapowej.

Wiele osób może dziwić, że Sony zaimplementowało tę funkcję dopiero teraz. W końcu konkurencyjne konsole Microsoftu mają ją już od kilku lat. Teraz należy cieszyć się, że Japończycy w ogóle zauważyli braki w swojej ofercie i postanowili je uzupełnić. W tym przypadku drugi etap weryfikacji użytkownika odbywa się za pośrednictwem wiadomości SMS. Użytkownik zatem musi podać nie tylko swoją nazwę użytkownika i hasło, ale również kod wysłany na jego numer telefonu.

Weryfikacja dwuetapowa jest wyjątkowo użytecznym rozwiązaniem, które zwiększa poziom bezpieczeństwa profili w różnego rodzaju usługach.

Polega na tym, że użytkownik musi potwierdzić swoją tożsamość na dwa zupełnie różne sposoby. W praktyce oznacza to, że oprócz podania swojej nazwy użytkownika i hasła musi podać kod wysłany za pomocą wiadomości, maila, podać przez telefon nieoczywiste informacje na swój temat lub kliknąć w odpowiedni przycisk na smartfonie. Jest to bardzo proste zabezpieczenie, które delikatnie obniża komfort korzystania z naszych kont, ale znacznie zmniejsza ryzyko przejęcia ich.

Sam nie zamierzam za pomocą weryfikacji dwuetapowej zabezpieczać swojego konta Playstation Network. Rozwiązania tego używam na ważniejszych kontach, takich jak Google i Facebook.

Dołącz do dyskusji