Głupio wyszło – wolimy łapać Pokemony, niż podrywać dziewczyny

News/Gry 11.07.2016
Głupio wyszło – wolimy łapać Pokemony, niż podrywać dziewczyny

Głupio wyszło – wolimy łapać Pokemony, niż podrywać dziewczyny

Nowa gra Niantic okazało się hitem. Cały świat łapie Pokemony, a akcje Nintendo poszybowały w górę nie bez powodu. Popularność Pokemon Go jest tak duża, że wedle szacunków gra jest częściej używana od Tindera, a niedługo może pokonać serwis Twitter.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czekając na premierę Pokemon Go nie spodziewałem się, że gra okaże się aż takim fenomenem na skalę globalną. Studio Niantic wykorzystało doświadczenie zdobyte podczas prac nad poprzednią grą geolokalizacyjną o tytule Ingress, a Nintendo użyczyło swoich stworków.

Ludzie z całego świata biegają ze smartfonami i nie chcą wracać do domu.

Chociaż gra nie jest jeszcze dostępna na całym świecie, to fani uroczych stworków już wiedzą jak zainstalować Pokemon Go w Polsce i innych krajach, gdzie tytuł nie został jeszcze udostępniony. Jak na razie grę oficjalnie mogą pobierać użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii.

Serwis Similar Web podzielił się nieoficjalnymi statystykami, które pokazują skalę popularności Pokemon Go w Stanach. Już sama liczba pobrań w kilka dni od premiery w Google Play robi wrażenie – grę ze sklepu pobrało pomiędzy 5 mln a 10 mln ludzi, a wiele osób pobrało przecież instalator gry w pliku APK. Serwis APK Mirror przeżył istne oblężenie.

Popularność Pokemon Go – jak wiele osób już teraz gra?

Niantic i Nintendo nie chwalą się jeszcze liczbami, ale już teraz wiadomo, że baza użytkowników jest ogromna. Wedle Similar Web, jak podaje Business Insider, już teraz z Pokemon Go na Androidzie w Stanach korzysta użytkowników niż z działającej od 2012 roku aplikacji randkowej Tinder.

Nową grę można znaleźć na 5.16 proc. urządzeń z Androidem będących w użyciu, a Tinder jest zainstalowany na nieco ponad 2 proc. wszystkich sprzętów. Niewiele też brakuje, a Pokemon Go przebije popularnością obecnego na rynku od 10 lat Twittera, a tym samym… Snapchata.

W sklepie App Store nie co prawda ma liczby pobrań, ale gra wpadła na pierwsze miejsce list bestsellerów.

Na Androidzie liczba pobrać aplikacji liczona jest w milionach, a wiele osób instaluje ją z pliku APK omijając Google Play. Można też podejrzewać, że w przypadku iPhone’ów popularność Pokemon Go jest podobna. Co więcej, wygląda na to, że ludzie faktycznie w to grają, a w aplikacji spędzają średnio więcej czasu niż używając WhatsAppa, Instagramu, Snapchata i Messengera.

Trudno te pobrania traktować jak puste konta. Nawet w Polsce, gdzie Pokemon Go nie jest jeszcze oficjalnie dostępne, gracze są aktywni – wszystkie Poke Gymy w centrum Warszawy są już obstawione, a liderzy co chwilę się zmieniają. Po sieci od kilku dni lata od groma screenów z gry i pozytywnych memów, a fani produkcji Nintendo są aktywni jak nigdy.

Rosnąca Popularność Pokemon Go to zasługa nie tylko geeków płci męskiej.

Obserwując Reddita, fora dyskusje oraz strony i grupy na Facebooku widać jak na dłoni, że nie tylko chłopcy i mężczyźni zainteresowani są łapaniem wirtualnych stworków. Sam zauważyłem, że o to jak pobrać grę Nintendo i Niantic pytało mnie więcej koleżanek niż kumpli.

Można żartobliwie stwierdzić, że teraz łatwiej będzie poznać nową osobę idąc do Poke Stopu lub Gymu – czyli miejsc w prawdziwym świecie, które na wirtualnej mapie służą do zdobywania przedmiotów i prowadzenia pojedynków – niż używając Tindera. Już teraz podczas zabawy spotykam na mieście innych graczy.

via SIZZLE

Po cichu kibicowałem Nintendo i Niantic, bo koncept gry podobał mi się niezmiernie. Popularność Pokemon Go mnie mimo to zaskoczyła – nie spodziewałem się, że gra aż tak dobrze chwyci. Oczywiście nie jest przesądzone, że za miesiąc ten poziom uda się utrzymać, ale i tak w Japonii mogą otwierać szampany.

Ja tymczasem lecę na kolejną rundkę dookoła domu, a wy oczywiście pamiętajcie, że gdy już przyjdzie czas na wybór frakcji, to liczy się tylko #TeamYellow!

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska - dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement