Na taką właśnie grę czekam. Pokemon Go zapowiada się bajecznie

Artykuł/Gry 25.03.2016
Na taką właśnie grę czekam. Pokemon Go zapowiada się bajecznie

Na taką właśnie grę czekam. Pokemon Go zapowiada się bajecznie

Studio Niantic pokazało wreszcie kilka oficjalnych zrzutów ekranu ze swojej nowej gry i uchyliło rąbka tajemnicy. Screenshoty z Pokemon Go pokazują, jak będzie wyglądać i czego nowa gra będzie wymagać od graczy. Po raz pierwszy, żeby złapać ulubionego stworka, trzeba będzie ruszyć się z domu i wyruszyć na poszukiwanie Pokemonów w prawdziwym świecie.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Gry z serii Pokemon wydawane są już od 20 lat. Do tej pory w kolejne odsłony serii można było grać na przenośnych konsolach Nintendo, czyli kolejnych generacjach Gameboya i Nintendo DS. Japońska firma zdecydowała się wreszcie pozwolić łapać stworki graczom za pomocą urządzeń mobilnych.

Screenshoty z Pokemon Go

Zrzuty ekranu z Pokemon Go pokazują, że nowa gra ma wiele wspólnego z Ingress.

Na początku tygodnia mogliśmy zobaczyć nieoficjalny klip wideo prezentujący wersję rozwojową Pokemon Go w akcji. Wczoraj twórcy gry wreszcie pokazali, jak będzie wyglądała pierwsza gra z serii wydana na urządzenia mobilne i opowiedzieli pokrótce, czego gra będzie wymagała od gracza.

Pierwsze screenshoty z Pokemon Go sugerują, że osoby grające w Ingress od razu odnajdą się w świecie Pokemonów połączonych z naszym prawdziwym światem. Gracze, które ominęli głośną produkcję Niantic, też nie powinni mieć problemu z szybkim zrozumieniem zasad rozgrywki.

Zadaniem gracza w Pokemon Go będzie ruszenie czterech liter z kanapy i udanie się do miejsc wskazanych przez grę na mapie okolicy.

Twórcy Ingress, czyli gry lokalizującej gracza na mapie z wykorzystaniem GPS w smartfonie zakończyli współpracę z Google. Teraz przygotowują nową grę przy wsparciu Nintendo. Pokemon Go opisują jako “kolejną generację platformy gamingowej w prawdziwym świecie”.

W Pokemon Go gracz będzie lokalizowany z wykorzystaniem modułu GPS w urządzeniu mobilnym, a renderowane przez grę stworki będzie można zobaczyć nawet na swoim trawniku dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości.

Co oferuje graczom Pokemon Go?

  • Łapanie stworków w ich naturalnym środowisku (Pokemony typu wodnego będzie można znaleźć tylko w pobliżu zbiorników wodnych);
  • Chodzenie z jajkami, z których po przejściu odpowiedniej liczby kroków wyklują się nowe stworki;
  • Robienie zakupów (np. jajka i PokeBalle do łapania nowych okazów) w wirtualnych sklepach o nazwie PokeStops (te będą zlokalizowane w okolicy ciekawych miejsc w prawdziwym świecie, takich jak instalacje artystyczne, muzea lub zabytki);
  • Dołączenie do jednej z trzech drużyn, które będą wspólnymi siłami walczyć o kontrolę sal treningowych (zlokalizowanych w podobnych miejscach co sklepy PokeStops);
  • Prowadzenie walk poprzez pozostawianie swoich stworków w okolicznych salach treningowych lub poprzez wyzywanie na pojedynek Pokemonów pozostawionych w tychże salach przez innych graczy.

Pokemon Go zapowiada się na naprawdę kawał dobrej gry, a Niantic ma już doświadczenie w tworzeniu podobnych produkcji. Ich poprzednia gra tego typu, czyli Ingress, przygotowane we współpracy z Google, do dzisiaj cieszy się popularnością. Gorąco liczę na to, że ten pomysł wypali.

Czytając opis rozgrywki i patrząc na zrzuty ekranu jestem kupiony. Niezmiernie mnie cieszy, że Nintendo nie idzie na łatwiznę i nie przygotowało na urządzenia mobilne prostego portu gry z Nintendo 3DS. Nowa gra nie tylko będzie nastawiona na współpracę z innymi graczami, ale też zmusi fanów do wyjścia z domu.

Pierwsze betatesty Pokemon Go rozpoczną się już niedługo na terenie Japonii, a premiera zaplanowana jest na bliżej nieokreślony termin w nadchodzącym roku.

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska - dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku - daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Dołącz do dyskusji

Advertisement