Od jutra aplikacja mobilna Sport.pl nie będzie już straszyć

Recenzja/SW Testuje 03.02.2016
Od jutra aplikacja mobilna Sport.pl nie będzie już straszyć

Od jutra aplikacja mobilna Sport.pl nie będzie już straszyć

No wreszcie! Wreszcie jest porządna aplikacja sportowego serwisu Agory, która przy okazji – nie waham się tego powiedzieć – będzie teraz (chyba) najlepsza na rynku. Nowy Sport.pl na iOS ma pojawić się w App Store jutro. Ja testuję tę aplikację od dłuższego czasu i jestem więcej, niż zadowolony.

Sporo się ostatnio dzieje w online’owych mediach sportowych

Po tym, jak wszystkie sportowe treści w Ringier Axel Springer zostały skupione w rękach jednego zespołu zarządzanego przez Michała Pola (który – jak pamiętamy – przyszedł z Agory), także Wirtualna Polska zdecydowała się na rebranding serwisu Sportowe Fakty, który jest teraz centrum treści sportowych w całej grupie. Zarządza nim były dziennikarz „Rzeczpospolitej”, Michał Kołodziejczyk.

W WP odrobili zresztą nie tylko pracę domową związaną z nazwiskami, ale także z wyglądem serwisów sportowych, które – nie wiedzieć czemu – leżały odłogiem od dawna (i nie tylko tam; większość online’owych mediów stricte sportowych wygląda jak kupa) – nowe SportoweFakty.pl prezentują się świetnie, podobnie zresztą jak odświeżona aplikacja mobilna.

W RASP z kolei wciąż jeszcze trwają prace nad nową odsłoną serwisu przegladsportowy.pl. Na razie straszy od wyglądem rodem z ery internetu Wap 2.0, podobnie zresztą jak aplikacja mobilna „Przeglądu Sportowego”.

Po stracie Pola i kilku innych głośnych nazwisk wśród dziennikarzy sportowych, Agora dokooptowała do zespołu kilku mocnych tekściarzy, na czele z Pawłem Wilkowiczem z “Rzeczpospolitej”, Michałem Okońskim z „Tygodnika Powszechnego” i rewelacyjnym odkryciem Michałem Zachodnym. Niedawno zaktualizowano wygląd serwisu Sport.pl, teraz przyszedł czas na aplikację mobilną Sport.pl

I całe szczęście, bo poprzednia inkarnacja mobilnego Sport.pl trąciła już myszką (łagodnie mówiąc)

Zmieniło się w zasadzie wszystko – wygląd, działanie, nawigację, mechanizmy i usługi wewnątrz aplikacji.

Co najważniejsze, aplikacja wygląda teraz nowocześnie, a jednocześnie w taki sposób, że nawet przeciętny użytkownik niekoniecznie obeznany ze światowymi trendami projektowania mobilnych serwisów, łatwo się w niej połapie.

Przeprojektowano kompletnie barwy aplikacji – teraz jest ona bordowo-czarna. Nawigację przesunięto z wysuwanego bocznego menu na dół ekranu i znika ona przy scrollu w dół. Tam też pozostają wszystkie konfiguracyjne opcje.

Tych jest co niemiara. Można wybierać ulubione drużyny sportowe, by otrzymywać o nich powiadomienia. Można selekcjonować dyscypliny sportowe, tak, by w głównym feedzie wiadomości widzieć informacje tylko na ich temat. Można sprawdzać tabele interesujących nas rozgrywek, można planować powiadomienia o wydarzeniach sportowych.

Do tego oczywiście chluba sportowego dziennikarstwa Agory, czyli felietony i teksty, a także relacje live, także te prowadzone przez dziennikarzy serwisu Z Czuba.

Jest też zupełnie nowa zakładka Social, w której możemy podglądać tweety dziennikarzy i serwisów sportowych (i to nie tylko tych od Agory).

Najważniejszy jest jednak podstawowy feed Live. Tam pojawiają się najświeższe informacje, które wreszcie (o zgrozo!) nie dublują się w strumieniu. Mamy też do dyspozycji tzw. endless scroll, czyli nieograniczoną wręcz liczbę informacji, do których możemy dotrzeć przesuwając ekran w dół.

Znacznie ulepszono też wygląd i działanie stron z wpisami, głównie pod kątem obsługi multimediów – przeglądanie galerii zdjęć nie jest już teraz karkołomnym wyzwaniem. Wideo to zazwyczaj embeddy z YouTube’a – klik przenosi do aplikacji Google’a.

To dobre odświeżenie aplikacji Sport.pl

Cieszę się, że to gruntowne odświeżenie aplikacji Agory ma miejsce. To bowiem jedno z moich codziennych źródeł treści sportowych (obok newsów na Przegladsportowy.pl i publicystyki na Weszło). Nie jest to może jakieś wiekopomne i przełomowe dzieło, ale na tle polskiej konkurencji mocno się wyróżnia.

Nowa aplikacja sport.pl wygląda dobrze

In plus.

PS Zaktualizowanej aplikacji szukajcie jutro w App Store.

Dołącz do dyskusji