Aż dziwne, że ta funkcja pojawiła się dopiero teraz – Instagram z obsługą kilku kont

News/Social media 09.02.2016
Aż dziwne, że ta funkcja pojawiła się dopiero teraz – Instagram z obsługą kilku kont

Aż dziwne, że ta funkcja pojawiła się dopiero teraz – Instagram z obsługą kilku kont

Wraz z nową wersją Instagram umożliwił szybkie przełączanie kont. Teraz obsługując kilka profili z jednego smartfona nie musimy się za każdym razem przelogowywać. Jednak lista niedociągnięć jest wciąż dość długa.

Jaka aplikacja jest najmniej przyjazna marketerowi? W mojej opinii jest to zdecydowanie Instagram. Zdarzało mi się prowadzić konta firmowe i była to prawdziwa droga przez mękę. Zdjęcia można wrzucać jedynie z poziomu komórki, a ani opisów, ani tagów nie można edytować. Na komputerze można wprawdzie przeglądać i nawet (!) polubić czyjeś zdjęcie czy filmik, ale na tym kończą się możliwości wersji desktopowej.

W odpowiedzi na te niedostatki powstały nawet nieoficjalne aplikacje klienckie Instagrama, umożliwiające wrzucanie zdjęć z komputera, ale działają wprost koszmarnie… jeśli w ogóle. Dodatkowo, jeśli Instagram wykryje, że korzystamy z nieautoryzowanej aplikacji, może nam zablokować konto na amen.

Do wyliczanki wad dodałbym też brak dostarczania wystarczającej analityki odnośnie efektywności prowadzonych działań. Na Facebooku z poziomu prowadzonej strony możemy wyeksportować multum danych, a na Instagramie skazujemy się na zewnętrzne oprogramowanie – znowu.

Przełączanie kont

Instagram w końcu wyszedł nieco naprzeciw tym narzekaniom i w wersji 7.15 wprowadził możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy kontami.

Aby to zrobić, musimy wejść w ustawienia naszego profilu i wybrać „Dodaj konto”, co przeniesie nas do ekranu logowania. Następnie przełączać się możemy wybierając odpowiednią opcję z górnej belki, co trwa ułamek sekundy.

Jeśli dotychczas nie otrzymałeś aktualizacji, to możesz samodzielnie pobrać plik .apk z tego miejsca.

Pamiętaj też o śledzeniu profilu Spider’sWeb na Instagramie! Wstawiamy tam takie zdjęcia:

A jeśli ciekawią Was statystyki Instagrama w Polsce to NapoleonCat serwuje poniższą infografikę. Pod tym linkiem znajduje się zaś lista największych profili.

instagram

Czytaj także:

Dołącz do dyskusji